Mamy to! Zebraliśmy pieniądze na respirator dla Częstochowy

Kiedy z jednej strony są ludzie, którzy potrzebują pomocy, a z drugiej ci, którzy chcą pomagać – to musi się udać. Charyzmatyczny ks. Rafał Jarosiewicz i Fundacja SMS z Nieba zanurzyła w Miłości diecezjalne Caritas i mieszkańców miast, dla których zbierane były fundusze na respiratory. Do zbiórki pieniędzy na zakup respiratora dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie natychmiast włączyło się także Radio Fiat i portal czestochowskie24.pl oraz tysiące częstochowian. Ks. Rafał Jarosiewicz 6 kwietnia w wieczornej w Radiu Fiat mówił m.in.:

– Radio Fiat to niesamowite medium, które dociera do wielu serc. Cieszy nas fakt, że 13. maryjny respirator, jak go nazwaliśmy, trafi do szpitala w Częstochowie. 

Biskupi częstochowscy przekonali do akcji księży, którzy – jak mówi bp Andrzej Przybylski – bardzo ofiarnie włączyli się w akcję i potwierdzają dalsze wpłaty i ciągłą gotowość wspierania tego typu inicjatyw. Na gruncie lokalnym, obok kapłanów i częstochowskiej Caritas, akcję wsparli dziennikarze i artyści. Szczególną platformą wymiany informacji, ale także rozmów, stało się Katolickie Radio Fiat, na którego antenie od 21.30 do 23.00 w prowadzonej na żywo audycji Porozmawiajmy bp Andrzej Przybylski mówił o różnych inicjatywach duchownych i świeckich, pomagających przeżyć ten trudny okres, czując wzajemne wparcie i bliskość.

– Chcę przypomnieć, że takich inicjatyw jest bardzo dużo. Przede wszystkim chodzi o inicjatywy Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, w tym kilka innych zbiórek, takich jak zbiórka na łóżka dla szpitali, choć akurat w tym przypadku mamy nadzieję, że tych łóżek nie zabraknie. Do pozostałych inicjatyw należy m.in. telefon zaufania dla seniorów, którzy mogą porozmawiać z psychologiem o swoich problemach, lękach czy zmartwieniach.  

Akcje, które łączą siły w przekazywaniu dobra, jak ta #zanurzeniwMiłości, ale także rozmowy, które dziś siłą rzeczy toczymy przede wszystkim na odległość, korzystając m.in. z fal katolickiego Radia Fiat chociażby w audycji Porozmawiajmy, są pełne poruszających świadectw wiary, która dla wielu stała się źródłem mocy i siły w walce z koronawirusem. Mówi ks. Rafał Jarosiewicz.

– To będzie duży gest miłości, bo poprzez jedność i solidarność ludzie wyrażają ją sobie wzajemnie. To połączenie serc ma większą wartość nawet od kupna 100 respiratorów.  

Piękne jest to, że dzięki akcji zbierania funduszy na symboliczny respirator dla Częstochowy i innym podobnym inicjatywom, rodzą się kolejne piękne inicjatywy.

red.