Marszobieg na rzecz bezdomnych w dniu kanonizacji Jana Pawła II

Bieganie_plakat-dolina-milosierdzia_www
Dziś (27 kwietnia) w częstochowskiej parafii Bożego Miłosierdzia odbywa się odpust parafialny połączony z marszobiegiem na rzecz bezdomnych. Różne instytucje zaprzyjaźnione z parafią zobowiązały się do przekazania na rzecz prowadzonej przez pallotynów stołówki 1 złotówki za każdy pokonany kilometr.

„Zachwyt nad Bożym Miłosierdziem i kanonizacją Jana Pawła II nie może zakończyć się tylko na poziomie słów” – uważa ks. Andrzej Partika, proboszcz parafii Bożego Miłosierdzia w Częstochowie. “Myślę, że to jest ważne, by ten gest uczynić – gest dziękczynienia względem Boga, bo to jest przecież Jego dar dla nas wszystkich – osoba, jaką był Jan Paweł II.”

Każdy uczestnik, który, biegnąc lub maszerując, pokona zaplanowaną trasę, pomoże uzbierać fundusze na funkcjonowanie kuchni dla osób bezdomnych.

Uroczystości odpustowe rozpoczną się o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia. Po niej uroczystej Eucharystii przewodniczył będzie i homilię wygłosi bp Antoni Długosz, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej. W ciągu całego dnia nie zabraknie także okazji do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.