Maryja wychowawczynią pokoleń

W niedzielę (10 września) rozpoczął się VII Tydzień Wychowania pod hasłem „Maryja wychowawczynią pokoleń”. Od 2011 roku Komisja Wychowania Episkopatu Polski i Rada Szkół Katolickich przygotowuje pomoce katechetyczne dla nauczycieli, wychowawców, rodziców, katechetów oraz wszystkich troszczących się o rozwój dzieci i młodzieży. O obecnym Tygodniu Wychowania mówi ks. Paweł Wróbel, pracownik referatu katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Częstochowie:
– Wpisujemy się w ogólnopolski Tydzień Wychowania, czyli podejmujemy wszystkie akcje, które prowadzi główny człon – Komisja Episkopatu Polski ds. Wychowania. Z racji 300-lecia koronacji Matki Bożej Częstochowskiej przede wszystkim skupiamy się na roli Matki Bożej w wychowaniu kolejnych pokoleń.
Materiały dostępne są w internecie:
– Wszystkie materiały są dostępne na ogólnej stronie Tygodnia Wychowania, czyli www.tydzienwychowania.pl. Udostępniamy je również na naszej stronie internetowej www.katechezaczest.pl – mówi ks. Wróbel.
Inicjatywa wypłynęła z troski o dobre wychowanie młodego pokolenia. Materiały przygotowywane dla wychowawców zwracają uwagę na potrzebę wychowania do szukania prawdy, czyli fundamentu wychowania.

KN

źródło foto: www.tydzienwychowania.pl/