Męski Różaniec na Jasnej Górze

Msza św. pod przewodnictwem ks. Jacka Marcińca fot. Radio Fiat

W pierwszą sobotę miesiąca, 4 lipca, na Jasnej Górze pojawili się uczestnicy „Różańca dla mężczyzn” organizowanego w Częstochowie po raz drugi.

O inicjatywie mówił w rozmowie z Radiem Fiat ks. Jacek Marciniec, jej duchowy opiekun i proboszcz parafii pw. św. Zygmunta w Częstochowie:

-W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się na modlitwach zawierzenia ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Jest to oddolna inicjatywa mężczyzn z terenu Częstochowy i naszej archidiecezji, którzy ruszają szlakiem Alei NMP na Jasną Górę, by tu powierzyć w Eucharystii Dobremu Bogu. Cieszymy się, że po tym czasie pandemii udało się nam na nowo rozpocząć to pielgrzymowanie, które rozpoczęło się 7 marca. Ufamy, że będzie nas coraz więcej.

O godzinie 12:30 w kaplicy Cudownego Obrazu została odprawiona Msza św.. Na zakończenie Eucharystii ks. Jacek Marciniec odczytał akt zawierzenia mężczyzn Matce Bożej:

-…Biorąc za wzór św. Jana Pawła II mówię dziś: cały jestem Twój. Twojemu niepokalanemu sercu zawierzam całego siebie, wszystko czym jestem. Mój umysł, serce, wolę, ciało, duszę, zmysły, przeszłość od chwili poczęcia, teraźniejszość i przyszłość wraz ze śmiercią cielesną. Każdy mój krok, czyn, słowo i myśl. […]

W programie wydarzenia obok Mszy św. i procesji pokutnej znalazły się także sakrament pokuty i pojednania, adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia na Wałach Jasnogórskich pod pomnikiem Chrystusa Króla.

JS