Msza św. dla Wspólnot i Stowarzyszeń Katolickich

W sobotę 13 stycznia w parafii pw. św. Floriana na Rakowie została odprawiona Msza św. dla ruchów, stowarzyszeń i wspólnot katolickich archidiecezji częstochowskiej. Eucharystii przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Koncelebrował ją m.in. ks. prał. Dariusz Nowak, proboszcz parafii pw. św. Floriana w Częstochowie.

– Naszym zadaniem jest odrywanie Kościoła jako wspólnoty wspólnot, rodziny rodzin. To są podstawowe komórki, które nas wiążą i tak samo jest w relacji do Pana Boga. Trudno działać w wielkim i masowym ruchu ewangelizacyjnym, bardziej efektywne jest ożywianie tych małych wspólnot. One w swoim zakresie muszą otwierać się na łaski Ducha Świętego, zwłaszcza w tym roku, bo przecież w Kościele Polskim przeżyjemy go napełnieni Duchem Świętym. Każdy z nas musi uwierzyć w swoją łaskę, każda rodzina musi odrywać siebie na nowo. Każda wspólnota, poczynając od rodzin, musi się wzajemnie ubogacać i prowadzić do miłości w Chrystusie – mówił abp Wacław Depo.

Eucharystia rozpoczęła się o godz. 10. Po niej wszyscy udali się do sali, w której mogli się wzajemnie podzielić opłatkiem. Była to też okazja do wspólnych rozmów i wymiany doświadczeń.