„Wielbienie z Maryją Królową” to wydarzenie zorganizowane w 100-lecie Objawień Fatimskich i 300-lecie Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. 13 maja pod Szczytem jasnogórskim spotkali się na uroczystościach czciciele Maryi. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnili: kompozytor i poznański artysta Leopold Twardowski wraz z orkiestrą symfoniczną, zespołem jazzowym, muzykami Poznańskiego Wielbienia, aktorami, grupą tancerzy i jubileuszowym chórem pod dyrekcją Aleksandra Grefa.

Wśród muzyków znaleźli się również przedstawiciele archidiecezji częstochowskiej. – To dla nas wielki zaszczyt, że możemy zagrać i zaśpiewać dla Matki Bożej na Jasnej Górze razem z muzykami pod wodzą Poldka Twardowskiego. W repertuarze znajdują się najpiękniejsze pieśni maryjne. Mieliśmy mało czasu na przygotowanie, ale wierzymy, że wszystko wyjdzie pięknie – tłumaczy Dariusz Madejski.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 14.00. Na Jasnogórskich Błoniach zgromadziło się wielu pielgrzymów z całego kraju, wśród nich była m.in. Elżbieta, dla której udział w uroczystościach był czymś oczywistym. – Przyszłam tutaj razem ze swoją córką i jestem ogromnie wzruszona. To swego rodzaju święto Mamy, jaką jest dla mnie Maryja – dzieli się kobieta.

Modlitwę różańcową z towarzyszeniem zespołu prowadził perkusista Skaldów i organizator koncertu „Jednego Serca Jednego Ducha” w Rzeszowie Jan Budziaszek. – Nie wpraszam się na wydarzenia, ale kiedy ktoś mnie zaprasza, docieram jak na skrzydłach. Tak było i w tym wypadku. Jestem szczęśliwy, że mogę swoją obecnością w tym miejscu świadczyć  relacji, do której zaprosiła mnie Matka Boża.

Po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego, rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. W homilii hierarcha przypomniał m.in. o tym do czego wzywa nas orędzie z Fatimy? -Profetyczna misja Fatimy polega na przypomnieniu Kościołowi, czym jest, czym nadal powinien być, i co ma głosić dzisiejszemu światu. Przypominać, że Kościół to wspólnota, która głosi nowe niebo i nową ziemię. Oczekuje ich i niemal je uprzedza, zanurzając się w rany historii, zwłaszcza w rany najmroczniejsze i najboleśniejsze, z mocą miłości, aby tę historię przemienić. Na tym polega profetyczne przesłanie Fatimy, a zarazem profetyczne przesłanie Kościoła. Przyjmijmy to światło płynące z Fatimy, poddajmy się przewodnictwu Maryi, niech Jej Niepokalane Serce będzie nasza ucieczką i droga wiodącą do Chrystusa. Niech święci Pastuszkowie orędują za Kościołem, aby odważnie podążał naprzód w swojej ziemskiej pielgrzymce i z niezłomną wiernością głosił Ewangelię zbawienia wszystkim ludziom. “Łudzi się, kto sądzi, że prorocka misja Fatimy się zakończyła” – mówił papież Benedykt XVI – Człowiek potrafił zapoczątkować cykl śmierci i terroru, ale nie jest w stanie go przerwać – podkreślał abp Gądecki.

Po zakończeniu Eucharystii wierni ułożyli dywan z kwiatów pod figurą Matki Bożej. O godz. 17.00 rozpoczęło się „Wielbienie z Maryją Królową”, a więc modlitwa muzyką, śpiewem, słowem i tańcem. Organizatorami wydarzenia są OO. Paulini i Fundacja Na Fali Wielbienia wraz ze środowiskiem Inicjatywy Poznańskiego Wielbienia.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content