Na Jasnej Górze rozpoczęło się Sympozjum Rekolekcjonistów

rekolekcjonisci wwwNa Jasnej Górze rozpoczęło się dziś (28.01) czterodniowe Sympozjum Księży Spowiedników, Ojców Duchownych i Rekolekcjonistów. Duchowni w tym czasie dyskutować będą m.in. nad tym, w jaki sposób głosić Ewangelię, by trafiała do serc ludzkich i jak dobrze przygotować młodzież do sakramentu pokuty i pojednania. – My jesteśmy kapłanami nie dla siebie, ale dla tych, których Bóg postawił na naszej drodze – powiedział abp Wacław Depo, który przewodniczył Mszy św. w kaplicy Matki Bożej.

– Bardzo się cieszę, że na progu naszych wizyt apostolskich u grobu św. Piotra w Rzymie, możemy się dziś tu spotkać w gronie kapłanów, którzy na co dzień zmagają się o Prawdę Ewangelii poprzez posługę Słowa Bożego w czasie rekolekcji, jak również w bardzo ważnym odcinku zadań jakim jest Konfesjonał, czyli kształtowanie ludzkich sumień i postaw – dodał Ksiądz Arcybiskup.

Podobne spotkania organizowane są przez Komisję Episkopatu ds. Duchowieństwa od 1982 r., w tegorocznym weźmie udział ponad 100 księży. Jasnogórskie spotkanie potrwa do najbliższego czwartku (30 stycznia).

Mariusz Rajek