Neoprezbiterzy odprawili Mszę św. prymicyjną w redakcji „Niedzieli”

W intencji pracowników tygodnika katolickiego „Niedziela” i jego dzieł modlili się we wtorek, 11 czerwca neoprezbiterzy archidiecezji częstochowskiej, którzy odprawili Mszę św. prymicyjną w siedzibie redakcji tygodnika w Częstochowie.

Mszy św. przewodniczył ks. Michał Pierzchała, w koncelebrze z neoprezbiterami. Natomiast homilię wygłosił ks. Michał Płocharski.

Ks. Płocharski, pytając jak w dzisiejszych czasach ewangelizować i katechizować, tak aby jak najwięcej ludzi poszło za Jezusem, wskazał na postać św. Barnaby, apostoła. – Święty Barnaba był człowiekiem dobrym, pełnym wiary i Ducha Świętego. Dlatego tak wielu ludzi pozyskał dla Pana – mówił w homilii ks. Michał Płocharski.

Nawiązując do tekstu Dziejów Apostolskich, ks. Płocharski podkreślił, że „pozyskano wtedy wielką rzeszę dla Pana, bo stanął przed ludźmi apostoł, który był dobrym człowiekiem”.

Jeśli chcesz ewangelizować, to bądź dobrym i pełnym wiary człowiekiem – mówił kapłan.

Neoprezbiter, mówiąc o współpracy kapłanów z redakcją „Niedzieli” w dziele ewangelizacji, za Dziejami Apostolskimi zwrócił uwagę na to, że św. Barnaba „udał się też do Tarsu, aby odszukać Szawła”. – Modlę się, żebym nie musiał wszystkiego robić sam. Czy ludzie patrząc na naszą współpracę powiedzieliby, że to są prawdziwi chrześcijanie?  Czy w naszej służbie jest moment na modlitwę i post? Czy jest modlitwa za tych ludzi, dla których pracuję? – pytał neoprezbiter.

– Trzeba iść do domu i zobaczyć, jak ludzie żyją, jakie mają problemy i wtedy głosić Ewangelię. Spotkanie z drugim człowiekiem wymaga słuchania i miłości. Potrzebna jest pokora w służbie – podkreślił ks. Płocharski.

Dziękując za Mszę św. prymicyjną, ks. dr Jarosław Grabowski, redaktor naczelny „Niedzieli” poprosił neoprezbietrów, aby nieśli „Niedzielę” do ludzi, jako ważne dzieło Kościoła. Zaapelował również o to, aby spojrzeli na redaktorów, dziennikarzy i pracowników redakcji jako na ludzi oddanych kapłanom i Kościołowi. – Bądźcie otwarci na naszą pracę. Pomagajcie nam dotrzeć z „Niedzielą” do ludzi – mówił ks. Grabowski.

Neoprezbiterzy otrzymali święcenia kapłańskie 8 czerwca br. w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie z rąk abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego. Jako patrona swojego rocznika wybrali św. Maksymiliana Marię Kolbego. Jako motto swojej posługi kapłańskiej przyjęli słowa: „Naśladuj Chrystusa: Kochaj i służ”.

Tekst: Ks. Mariusz Frukacz/Niedziela

Foto: Bożena Sztajner/Niedziela

źródło: Archidiecezja Częstochowska