Nie ma chrześcijaństwa bez miłosierdzia

DSCF1787By nie stracili nadziei – z takimi życzeniami do Przytuliska dla Bezdomnych Mężczyzn i Rodzin im. św. Brata Alberta przy ul. Krakowskiej przyszedł wczoraj abp Wacław Depo. Podczas tradycyjnej wizyty duszpasterskiej metropolita częstochowski pobłogosławił mieszkania. Był także czas na wspólny posiłek i rozmowę. – To wizyta potrzebna obydwu stronom. Bez miłości troszczącej się o drugiego człowieka nie byłoby chrześcijaństwa – mówił abp Wacław Depo.

– Obok codziennych radości są także bóle i cierpienia, ale nigdy nie powinno zabraknąć nam nadziei. Współuczestnictwo w każdej, nawet najtrudniejszej chwili życia, to powinność Kościoła. Moja wizyta tutaj jest bardzo potrzebna. Ona jest konieczna dla obydwu stron, dla mojego rozpoznania miejsca i ludzi oraz pobłogosławienia wam – mówił podczas spotkania z podopiecznymi przytuliska metropolita częstochowski.

Z kropidłem umoczonym w wodzie święconej abp Wacław Depo odwiedzał mieszkania pensjonariuszy, na dłużej zatrzymując się w tych, które zajmują rodziny z małymi dziećmi. Metropolita częstochowski znalazł również chwilę na wspólny posiłek.

Obecnie w przytulisku przy ul. Krakowskiej przebywa 65 osób. Wśród podopiecznych są trzy rodziny z małymi dziećmi.

gr/rf