Niedziela „Ad Gentes”

W najbliższą niedzielę, 8 marca niedzielę „Ad Gentes”, w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku będzie się odbywał pod hasłem „Eucharystia i misje”. Każda Msza św. będzie kończyć się posłaniem misyjnym, aby ludzie szli do swoich wspólnot i byli uczniami-misjonarzami. Każdy człowiek jest powołany do tego, aby szedł i głosił Ewangelię, wszędzie tam, gdzie ludzie potrzebują zbawienia. Co oznacza „Ad gentes” wyjaśnia abp. Senior Stanisław Nowak:

– Ad Gentes, to dokument II Soboru Watykańskiego. Gentes to są poganie, ale dzisiaj się tak nie mówi, niewierzący, zagubieni, tyle tych zagubionych ludzi, niewidzących Boga, nieznających Chrystusa, trzeba do nich iść. Ad Gentes oznacza do tych ludzi iść. Iść jak brat z miłością wielką.

Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, ofiary zbierane do puszek w II Niedzielę Wielkiego Postu są przeznaczone na wsparcie projektów misyjnych poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. W niedzielę można wesprzeć 1903 polskich misjonarek i misjonarzy w prowadzeniu dzieł ewangelizacyjnych i medycznych.

– Konferencja Episkopatu Polski ma taką swoją wspólnotę, na czelę jest misjonarz wielki, biskup ełcki. Ona ciągle nawołuje, zachęca, żebyśmy byli misjonarzami. Owszem zachęca, żebyśmy mieli tyle powołań, aby wysyłać misjonarzy i misjonarki, świeckich misjonarzy, siostry zakonne, żeby wysyłać do tych biednych ludzi, którzy nie wiele słyszeli o Bogu i są przez to tacy biedni.

Do dzieła pomocy „Ad Gentes” można również dołączyć, wysyłając charytatywny SMS na numer 72032 o treści „Misje”.

MST

Foto źródło: adgentes.misje.pl