Nocne kołatanie u Matki już dziś

źródło fot. www.archiczest.pl

Dokładnie dziś mija 39 lat od śmierci Prymasa Tysiąclecia – Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Kościół w Polsce przygotowuje się do Jego beatyfikacji. „Nocne kołatanie u Matki Najświętszej na progu beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego” to inicjatywa abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego, która rozpocznie się dzisiaj po Apelu Jasnogórskim. Modlitwa ma na celu wyproszenie jak najszybszej beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

– 27 kwietnia zapytałem siebie samego i wiernych uczestniczących w Apelu – czy stać nas na mocne kołatanie? Otrzymaliśmy wtedy decyzję o oddaleniu beatyfikacji na bliżej nieokreślony czas. Zrozumiałem, że musimy coś zrobić, aby nie ustać w drodze modlitewnej. Po konsultacjach z Instytutem Prymasowskim ustaliliśmy, że od dnia rocznicy śmierci Kardynała Stefana Wyszyńskiego będziemy kołatać nocą, poprzez wybrane delegacje naszych parafii i wspólnot zakonnych – mówił abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Nazwa modlitwy na progu beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego „Nocne kołatanie u Matki Najświętszej” to nawiązanie do słów samego ks. Prymasa, który w swych zapiskach w 1981 r., na kilka tygodni przed śmiercią, zanotował je w odniesieniu do podjętej przez jego duchowe córki z Instytutu, nocnej modlitwy u Matki Bożej o jego zdrowie.

Każdego dnia, od 28 maja, aż do 25 sierpnia w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze będzie się odbywać wieczorne czuwanie. Każde z tych czuwań będzie się rozpoczynać po Apelu Jasnogórskim. Modlitwa będzie także transmitowana przez przez internet.