O mediach na Jasnej Górze

Młodzi w kontekście trwającego Synodu, kondycja współczesnych mediów oraz obecność Kościoła w mediach – to tematy poruszane podczas obrad Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Środków Społecznego Przekazu.

Spotkanie Rady odbyło się w czwartek 11 października na Jasnej Górze, rozpoczęło się od Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu, której przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski oraz Przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu.

Temat jak zawsze jest ten sam: prawda i odpowiedzialność. Kościół przekazując prawdę powinien, przede wszystkim, wychowywać ludzi, aby prawda nie była nigdy elementem dzielącym. My, jako ludzie Kościoła, musimy odwoływać się do kryteriów związanych przede wszystkim z Chrystusem i Jego łaską – mówił abp Wacław Depo.

Zadaniem Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Środków Społecznego Przekazu jest m.in. zapewnienie właściwej opieki duszpasterskiej ludziom mediów katolickich i mediów w ogóle, a także troska o to, by w diecezjach stworzono duszpasterstwa ludzi mediów.

PK