Już po pierwszym egzaminie do seminarium

W sobotę 6 lipca br. w Wyższym Seminarium Duchownym odbył się egzamin wstępny do Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Do egzaminu przystąpiło dwóch kandydatów, którzy rozpoczną studia przygotowujące do kapłaństwa już w październiku.

O przebiegu egzaminu dla opowiedział ks. dr Kamil Zadrożny, prefekt seminarium:

– Ten egzamin składa się z dwóch części: jest to najpierw część pisemna, dotycząca wiedzy religijnej, są też tematy, które trzeba rozwinąć w formie wypracowania. Też są to tematy religijne. Jest też rozmowa kwalifikacyjna z ks. rektorem – powiedział prefekt.

Planowany jest jeszcze jeden termin egzaminów do seminarium.

– Kolejny termin egzaminu to 14 września, jest to sobota. Egzamin rozpocznie się o godzinie 10:00 w budynku naszego seminarium przy ul. św. Barbary 41 – zapowiedział ks. Zadrożny. Na pewno jeśli ktoś czuje w sobie taki głos Pana Jezusa, który wzywa go, by pójść za nim i realizować swoje powołanie na drodze kapłaństwa, to seminarium częstochowskie jest dla tych mężczyzn, dla tych młodych ludzi otwarte – dodał.

Więcej informacji na temat seminarium, wymaganych dokumentów i rekrutacji na studia na stronie seminarium: www.seminarium.czest.pl

KG