Ostatni kościół stacyjny

Uroczystość w świątyni Opatrzności Bożej zakończyła tegoroczną pielgrzymkę po kościołach stacyjnych. Inicjatywa metropolity częstochowskiego abp. Wacława Depo miała skłonić częstochowian do odwiedzania kolejnych kościołów na terenie miasta i modlitwy o powołania kapłańskie.

Może rzeczywiście tej Bożej Opatrzności potrzeba naszej archidiecezji, by powołania zakonne i kapłańskie wzbudzić, a dzisiaj w sposób szczególny myślimy o powołaniach z naszej parafii – mówił proboszcz parafii ks. Stanisław Bukalski.

Środowa Eucharystia była jednocześnie dniem spowiedzi, adoracji Najświętszego Sakramentu i zakończeniem rekolekcji wielkopostnych w parafii Opatrzności Bożej, którym przewodniczył ks. Andrzej Kuliberda.

Prosimy Pana Boga, abyśmy pojęli naukę płynącą z Jego męki i mieli udział w Jego Zmartwychwstaniu – mówił. – O to modliliśmy się w trakcie tych rekolekcji.

W ramach inicjatywy kościołów stacyjnych miasta Częstochowy wierni odwiedzili łącznie 43 kościoły, od Środy Popielcowej do Wielkiej Środy.

MD