Ostatnia wieczór z cyklu katechez z Janem Pawłem II

W niedzielny wieczór, w jasnogórskiej Kaplicy Różańcowej, odbyła się ostatnia katecheza z cyklu Wieczory Maryjne – Katechezy z Janem Pawłem II.

Mottem przewodnim ostatniej z cyklu katechez był ZAWIERZENIE DO NAJDALSZYCH GRANIC MIŁOŚCI – profetyczny akt odmówiony przez Papieża, przypominający niezwykle ważne słowa Jana Pawła II wypowiedziane na Jasnej Górze przed 40. laty, w czasie Jego pierwszej pielgrzymki do Polski:

-Zawierzam Ci, o Matko Kościoła, wszystkie sprawy tego Kościoła, całą jego misję i całą jego służbę w perspektywie kończącego się drugiego tysiąclecia dziejów chrześcijaństwa na ziemi.
Oblubienico Ducha Świętego i Stolico Mądrości! Twojemu pośrednictwu zawierzamy wspaniałą wizję i program odnowy Kościoła w naszej epoce, która wyraziła się w nauce Soboru Watykańskiego II. Spraw, abyśmy tę wizję i ten program w całej autentycznej prawdzie — tak jak za naszą nieudolną posługą dał nam ją poznać Duch Święty — w tejże samej prawdzie, prostocie i mocy czynili przedmiotem naszego postępowania, posługiwania, nauczania, pasterzowania, apostolatu.

O. Mariusz Tabulski podsumowuje cały cykl spotkań:

-Rozpoczynając w kwietniu, zamierzyliśmy że to będzie droga, którą będziemy szli w ciągu naszych siedmiu spotkań. Okazało się, że ta jasnogórska homilia Jana Pawła II z 1979 roku jest nie tylko piękna ale aktualna, na nasze czasy, na teraz. Trzeba do niej wracać – to jest największe przekonanie po tych spotkaniach.

Prowadzącym spotkania był wybitny mariolog, dr Wincenty Łaszewski.

Jakub Szewczyk