Piąty weekend z Lectio Divina

 

Kolejny weekend rozważania Słowa Bożego metodą Lectio Divina odbędzie się od 7 do 9 lutego. Hasło spotkania brzmi „Wpatrywać się w Jezusa do końca”. Do Centrum Duchowości Archidiecezji Częstochowskiej „Święta Puszcza” w Olsztynie zapraszają organizatorzy ks. Paweł Dzierzkowski oraz ks. Rafał Grzesiak.

Do modlitwy i trwania ze Słowem Bożym zachęca ks. Rafał Grzesiak:

– Zapraszamy serdecznie w świat ciszy, bo świat ciszy rodzi skupienie na Słowie Bożym. W ciszy rodzi się spotkanie z żywym, prawdziwym Bogiem przez pryzmat Słowa Bożego. Słowa, które zostało dla nas zapisane na kartach Pisma Świętego, byśmy mogli odczytywać Boga, poznawać Boga, wchodzić w głąb Jego istoty, Jego serca i Jego majestatu. To jest bardzo ważne, by wyczulić nasze oczy, aby odkrywały Boga, tajemnice Boga, czy to w przyrodzie, czy to w drugim człowieku, czy poprzez ikony. Dla nas na Lectio Divina będzie ważne, żeby wpatrywać się w Jezusa w Słowie Bożym, aby odkryć Go i oddać się Jemu do końca.

Lectio divina to modlitwa na bazie Pisma Świętego, popularna wśród Ojców Kościoła. Lectio divina, oparte głównie na fragmentach biblijnych, ma na celu w najprostszy sposób wprowadzić człowieka w relację z Bogiem poprzez Pismo Święte. Szczegółowe informacje na Facebooku w wydarzeniu – weekend Lectio Divina. Patronatem medialnym spotkanie objęło Radio Fiat.

Foto źródło: facebook/weekendLectioDivina