Pielgrzymka walecznych kobiet

,,Miłości bez Krzyża – nie znajdziesz, a Krzyża bez miłości – nie uniesiesz…” – to słowa św. Jana Pawła II, będące mottem XXI Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kobiet Po Chorobie Nowotworowej Piersi Na Jasną Górę.

Amazonki z całej Polski przybyły do Częstochowy w dniach 5-6 października br. W miniony piątek w Filharmonii Częstochowskiej o godzinie 17.00 odbył się koncert „Barwy Jesieni”.

W sobotę pielgrzymi udali się pod szczyt Jasnej Góry. Każdy z nich zanosił Matce Boskiej Częstochowskiej swoje osobiste intencje, o potrzebne zdrowie dla nich samych oraz ich najbliższych.
Przed rozpoczęciem uroczystej Mszy św., głos zabrała Elżbieta Markowska, przewodnicząca Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki, która odczytała list Prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. bp Andrzej Przybylski:

Mamy kolejną edycję tej pielgrzymki i Bogu dzięki, to jest kilkutysięczna rzesza kobiet, które mają ze sobą to wielkie doświadczenie i myślę, że to właśnie one zainspirowały się przesłaniem brzmiącym w słowach Jana Pawła II. Przychodzą tutaj z takim doświadczeniem, że ich miłość w którymś momencie została wydoskonalona przez krzyż i cierpienie, a jednocześnie ta choroba sprawiła, że jeszcze bardziej otwarły się one na miłość.

Podczas kazania bp Przybylski skierował do amazonek, słowa pociechy i uznania.Jego fragment możemy posłuchać w naszym radio.

Pielgrzymkę Amazonek zakończyło nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

KF