Początek Wielkiego Tygodnia w kościele św. Rafała Kalinowskiego

Powoli dobiega końca inicjatywa abp. Wacława Depo pod hasłem Kościoły Stacyjne, w ramach której wierni każdego dnia Wielkiego Postu pielgrzymują po częstochowskich kościołach. Dziś (15 kwietnia), 41. już wyznaczoną świątynią był kościół św. Rafała Kalinowskiego.

Ks. Adam Bachowski nie krył zadowolenia z faktu, że jego parafia dostąpiła tego zaszczytu zaledwie kilka dni przed Świętami Wielkiejnocy:

Ważne, że to właśnie dziś wyznaczona jest nasza parafia – mówił. – Myślę, że poprzez tę modlitwę Pan Jezus chce nas przygotować na Triduum Paschalne, a to są te najważniejsze wydarzenia i jednocześnie przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Główną intencją sprawowanej Eucharystii, tak jak i całej inicjatywy Kościołów Stacyjnych, była modlitwa o powołania kapłańskie.

Ksiądz arcybiskup nas zachęca, aby się modlić właśnie w tej intencji. Mamy wołać do Boga, by nie zabrakło nam kapłanów, zakonników i sióstr zakonnych, bo to jest ważna sprawa dla przyszłości Kościoła – dodał ks. Adam Bachowski.

Jutro (16 kwietnia) świątynią stacyjną jest kościół św. Jana Kantego.

MD