Podpisz się za życiem!

Od początku września przy wejściach na Jasną Górę zbierane są podpisy przeciwko aborcji. Uwagę pielgrzymów zwraca głos z megafonu zachęcający do podpisania się za życiem. To nie pierwsza chrześcijańska akcja pro life, mówi Rafał Gawęda:
– Poprzedni projekt został odrzucony przez Sejm większością głosów, ale nie poddajemy się. Żebyśmy mogli dostarczyć projekt do Sejmu, potrzebujemy 100 tys. podpisów. Pod Jasną Górą mamy tłumy, więc spodziewamy się dobrych wyników jeszcze przez kilka następnych tygodni.
Ustawa z 1993 roku pozwala abortować dzieci z przesłanek eugenicznych: – Obecnie zbieramy podpisy, aby z obowiązującej ustawy z 1993 wykreślić przesłankę eugeniczną, czyli aborcję dzieci z podejrzeniem o choroby. Poddawane aborcji są dzieci zazwyczaj od 4 do 6 miesiąca ciąży. Kobiety, które były namawiane przez lekarzy do aborcji z przesłanek eugenicznych, a powiedziały „nie”, często rodzą zupełnie zdrowe dzieci. Walczmy o te dzieci, bo każdy ma prawo do życia! – mówi Jowita Kostrzewska.
Stoisko, na którym można podpisać listy popierające akcję pro life można znaleźć w pobliżu Jasnej Góry, ale  w tę akcję włączają się także liczne parafie, umożliwiając wiernym poparcie projektu.

KN