Przygotowanie do małżeństwa

Zawarcie małżeństwa jest bardzo ważną decyzją. Aby przyniosła pozytywny skutek, trzeba się do niej odpowiednio przygotować, czyli odbyć nauki przedmałżeńskie. Archidiecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin Nazaret w Częstochowie zaprasza do spotkań formacyjnych dla narzeczonych.

– Te spotkania, które my w Archidiecezjalnym Ośrodku Duszpasterstwa Rodzin Nazaret w naszych oddziałach czterech w Zawierciu, Częstochowie, Wieluniu, Radomsku, to co my proponujemy naszym narzeczonym to ma im pomóc przede wszystkim w rozeznaniu powołania. Czy rzeczywiście są powołani do tego konkretnego małżeństwa, czy są powołani do małżeństwa sakramentalnego tak jak to sobie zamyślił Bóg. – mówi ks. Robert Grohs, kierownik Referatu Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Częstochowskiej.

Nauki przedmałżeńskie, tzw. prekany trwają odpowiednią ilość czasu.

-Nasi narzeczeni w Archidiecezji Częstochowskiej przechodzą przygotowanie bezpośrednie do małżeństwa, jeśli chodzi o nauki i modlitwę proponowaną od strony Duszpasterstwa Rodzin, w ośrodku Nazaret. Najłatwiej odnaleźć szczegóły na stronie internetowej nazaret.pro, tam znajdziemy numer telefonu pod którym się zgłaszamy. Tak na przykład w Częstochowie wypełniamy internetowo odpowiedni formularz. Zasadniczo przychodzimy na spotkanie trzy razy po trzy godziny i umawiamy się indywidualnie z doradcą życia rodzinnego, na koniec przechodzimy dzień skupienia dla narzeczonych. – wyjaśnia ks. Robert.

Z nauk przedmałżeńskich można czerpać nie tylko duchowo, ale także intelektualnie. – mówi ks. Robert.

Szczegółowe informacje na temat formacji przed małżeństwem na stronie internetowej Archidiecezjalnego Duszpastesterstwa Rodzin Nazaret.

Foto źródło: episkopat.pl