Radość Zmartwychwstania na Wieczorze Miłosierdzia

Już w ten piątek (21 kwietnia) o godz. 18 Zawierciańska Schola ŚDM zaśpiewa na kolejnym Wieczorze Miłosierdzia . Tym razem muzyka poruszać będzie w parafii Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Inicjatywa Wieczorów Miłosierdzia zrodziła się w sercach młodych, którzy podejmowali wolontariat w czasie Światowych Dni Młodzieży.

– To właśnie ta młodzież stworzyła zespół wokalno-instrumentalny zwany Zawierciańską Scholą ŚDM. Cieszę się, że udaje się spotykać i wspólnie uwielbiać Miłosierdzie Boga. Na początku baliśmy się czy te Wieczory Miłosierdzia mają mieć taki kształt, ale z czasem, odczytaliśmy, że ma to sens i nadal odpowiadamy na wezwanie Papieża Franciszka, aby zejść z kanapy – tłumaczy ks. Adam Dróżdż, opiekun scholi.

Nad przygotowaniem wokalnym Zawierciańskiej Scholi ŚDM czuwa Damian Pardela. To na nim spoczywa obowiązek doboru repertuaru oraz tworzenie aranżacji, a także pilnowanie prób, które im bliżej Wieczorów Miłosierdzia tym odbywają się częściej. – Uczymy się nowych utworów, wprowadzamy podział na głosy, rozbudowujemy warstwę instrumentalną. Od ostatniego spotkania muzycznie wspiera nas perkusja – wylicza Pardela.

Tworzący Zawierciańską Scholę ŚDM sięgają po utwory z kręgu popularnej muzyki chrześcijańskiej. Na paschalny Wieczór Miłosierdzia młodzież już ćwiczy takie piosenki jak: Zmartwychwstał Pan z repertuaru Wspólnoty Miłości Ukrzyżowanej, Jezus zwyciężył śpiewaną podczas koncertu Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie czy Cała ziemio wołaj z aranżacją Dawida Kusza OP.  Wieczory Miłosierdzia odbywają się zawsze w każdy III piątek miesiąca w różnych parafiach Zawiercia.