Rekolekcje dla kapelanów szpitali

Ks. Piotr Pawlukiewicz na Jasnej Górze – znany rekolekcjonista poprowadzi rozpoczęte w poniedziałek rekolekcje dla kapelanów szpitali. Rekolekcje potrwają do czwartku 9 listopada, a tradycja ich corocznej organizacji ma już ponad ćwierć wieku.

Od 27 lat księża kapelani domów opieki, szpitali, hospicjów spotykają się na sesji formacyjno-szkoleniowej. To jest bardzo potrzebne dla nich w codziennej pracy. Na koniec rekolekcji chcemy w kaplicy jasnogórskiej dokonać aktu zawierzenia kapłaństwa, posługi kapłańskiej Bogu przez Maryję – mówi organizator wydarzenia, ks. Arkadiusz Zawistowski, krajowy duszpasterz służby zdrowia i chorych.

Jak mówi prowadzący rekolekcje ks. Piotr Pawlukiewicz, kapelani to księża będący na „pierwszej linii frontu”.

Zamierzam powiedzieć nie o genialnych lekach, wspaniałych terapiach, ale o Chrystusie, który każdego dnia przemierza korytarze szpitalne, bywa w gabinetach zabiegowych. A wszystko po to, aby być z nami. To najlepsze lekarstwo na krzyż, o ile tak można powiedzieć – przeżywać go z Chrystusem. I to chcę tutaj kapelanom przypomnieć, sobie przypomnieć – mówi ks. Piotr Pawlukiewicz.

W rekolekcjach weźmie udział m.in. bp Romuald Kamiński, Przewodniczący Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia i Chorych, a także jego poprzednik – bp Stefan Regmunt.