Rekolekcje dla szukających Boga

Fot. Radio Fiat

24 września o godz. 18. w parafii św. Józefa rozpocznie się Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym. Celem rekolekcji jest powrót do korzeni chrześcijaństwa. Adresowane są do wszystkich, a szczególnie tych, którzy choć zwątpili w Bożą miłość, wciąż poszukują prawdy wiary.

Seminarium życia w Duchu to forma ewangelizacji proponowana przez ruch Odnowy w Duchu Świętym. Prowadzi do nawrócenia z grzechu, uznania Jezusa jako Pana i Zbawiciela, a następnie do przyjęcia charyzmatów, otrzymywanych w celu służenia innym. Do modlitwy będzie można dołączyć już 24 września, o czym mówi Wiesław Jarząbek ze wspólnoty Siloe.

– Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym to rekolekcje, których celem jest powrót do korzeni. Odnowienie sakramentów inicjacji chrześcijańskiej, chrztu, bierzmowania. Rekolekcje adresowane są do wszystkich poszukujących, wątpiących, zagubionych, także każdy może na nie przyjść. Chcemy na nowo poszukiwać Pana Boga i odkrywać Jego miłość. Chcemy wrócić do wiary. Zapraszamy bardzo serdecznie.

Cały cykl rekolekcji składa się z kilku cotygodniowych spotkań. Pierwsze już 24 września.

– Osiem poruszanych oddzielnie bloków tematycznych. 24 września mamy wprowadzenie. 1 października mamy pierwszy temat, czyli „Maryja, Matka Jezusa”. Tydzień później konferencja „Miłość Boga do człowieka”. 15 października słuchać będziemy tematu „Mój grzech i Boże Miłosierdzie”. 22 października natomiast rekolekcje o tytule „Jezus jest Panem”. Później przyjdzie pora na dwa najważniejsze punkty naszych spotkań. 29 października odbędzie się „Wprowadzenie do modlitwy o odrodzenie w Duchu św.” natomiast 5 listopada będziemy prosić o nowe wylanie Ducha św. i przyjęcie Jego darów.

Kolejne dwa bloki tematyczne to również przygotowanie do modlitwy o uzdrowienie duchowe, wewnętrzne i fizyczne. Rekolekcje zakończą się rozważaniami, które pomogą wiernym ułożyć w myślach całą wiedzę i wykorzystać ją w dalszym życiu. Rekolekcje poprowadzą opiekun rekolekcji ks. Jacek Kijas, opiekun wspólnoty KANA z Jasnej Góry o. Piotr Stanikowski, ks. Stanisław Gancarek, Siostry Karmelitanki od Ducha św. oraz Małgorzata i Mirek Topolscy.

ABK