Rowerzyści z całej Polski na Jasnej Górze

Wjazd Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę fot. twitter.com/JasnaGoraNews

15. Jubileuszowa Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa dotarła na Jasną Górę w sobotę, 11 lipca. W niemal 50. małych grupach przybyły łącznie 584 osoby.

Mszy św. o godzinie 10:30 przewodniczył ks. Jerzy Grochowski, koordynator Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej. W homilii mówił:

-Nie przestraszyliście się koronawirusa, nie przestraszyliście się pogody i drogi. Przyjechaliście tutaj na 15., Jubileuszową Pielgrzymkę Rowerową. Niech to świadectwo wasze będzie podmuchem do jeszcze lepszego zbliżenia, bliższego trwania w Chrystusie i z Chrystusem

Dziękując uczestnikom za przybycie, ks. Grochowski ze wzruszeniem podkreślił, że losy tegorocznej pielgrzymki bardzo długo były niepewne:

-Będzie 16. Pielgrzymka w przyszłym roku. Ten rok był bardzo trudny. Do 10 czerwca nie było wiadomo, czy będziemy dzisiaj. Nasłuchiwałem będą także w kontakcie telefonicznym z biskupem i przedstawicielami ministerstwa. Żeby cokolwiek powiedzieć, cały czas słyszałem: „nie wiadomo jak będzie”. Dzisiaj jesteśmy i wiemy. Dziękuję Wam, żeście przybyli.

Pielgrzymka łączy grupy rowerowe jadące na Jasną Górę z całej Polski. Zbierają się one dopiero w Częstochowie, i razem, spod kościoła św. Zygmunta, wjeżdżają Alejami NMP. Pielgrzymi opowiadali skąd i w jakich intencjach jechali do Duchowej Stolicy Polski:

-Przyjechaliśmy podziękować Matce Bożej za te wspólne lata, rodzinę, wszystko co żeśmy otrzymali.

-Przyjechaliśmy z Przyworska, z Podkarpacia. Od środy przejechaliśmy 350 km. Zaczęliśmy jechać na spokojnie w środę, zwiedzając różne miejsca. Dziś punkt kulminacyjny, Msza św. na Jasnej Górze. 

Po Eucharystii poszczególne grupy przeszły do Kaplicy Cudownego Obrazu na krótką modlitwę.

JS