Ruszyła „Modlitwa serc i stóp kapłańskich” o powołania

W poniedziałek 16 lipca w archidiecezji częstochowskiej rozpoczęła się wielka modlitewna inicjatywa „Modlitwa serc i stóp kapłańskich w intencji powołań”, która zasięgiem obejmie wszystkie parafie naszej archidiecezji.

Każdego dnia w innym dekanacie kapłani będą pieszo pielgrzymować od parafii do parafii modląc się i poszcząc. Akcja rozpoczęła się od Mszy św. w zawierciańskiej bazylice, czyli parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu. Eucharystii o 7:00 przewodniczył bp Andrzej Przybylski.

Myślę, że każdy z nas, kto jest człowiekiem wierzącym i rozumie, czym są sakramenty, nauczanie Ewangelii w Kościele, wie jak ważną rolę odgrywają kapłani. Jak mówił św. Jan Maria Vianney: bez kapłanów nie mielibyśmy Pana Boga. Pan Jezus postanowił, że przechodzi przez ręce kapłanów, zwłaszcza w sakramentach. Stąd ważność tej inicjatywy. Czas wakacji to taki czas użyźniania gleby powołań i akurat wpisuje się to w inicjatywę przejścia przez parafie w archidiecezji z wielkim wołaniem do Pana żniwa, żeby posłał robotników na swoje żniwo – mówił bp Andrzej Przybylski.

Jednym z inicjatorów akcji jest ks. prof. Marian Duda.

Nie jestem pomysłodawcą, to Duch Święty jest pomysłodawcą, ja tylko poddałem się Jego inspiracji. Ogromnie się cieszę, że mogę w Święto Matki Bożej Szkaplerznej, mojej patronki z Chrztu św., rozpoczynać to dzieło – pokorną pielgrzymkę z modlitwą o powołania. Żeby kościoły były pełne i żeby byli księża do sprawowania liturgii również za 20-30 lat. A przecież to wszystko zależy od młodych kapłanów, którzy przyjdą do nas. Dlatego prosimy wszystkich, którzy słuchają Radia FIAT, a poprzez nich innych, o modlitwę i towarzyszenie nam. Uważajcie, że jesteście od dziś również pielgrzymami – mówił ks. prof. Marian Duda.

Mszę św. koncelebrował również ks. Jan Niziołek, proboszcz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu.

Żaden kapłan nie jest dla siebie, ale przede wszystkim jest dla ludu, ma zbawić siebie. Istotą powołania kapłańskiego jest służba bliźniemu na drogach współczesnego świata. Będziemy bardzo gorąco modlić się, by na rozpoczęcie tego wielkiego dzieła, bardzo pokornie prosić Boga o jej wysłuchanie – mówi ks. prał. Jan Niziołek.

W trakcie pielgrzymki kapłan niesie ze sobą drewniany krzyż z napisem „Jezus: szukam właśnie Ciebie”. W tym tygodniu akcja obejmie dekanat NMP Królowej Polski w Zawierciu, a także dekanaty myszkowski, koziegłowski, porajski i blachowieński.

Redakcja Radia FIAT i czestochowskie24.pl duchowo pielgrzymuje łącząc się z inicjatywą „Modlitwa serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” poprzez codzienny Anioł Pański odmawiany w tej intencji.

PK