Rycerze i czciciele św. Michała Archanioła u Matki Boskiej

Kopia figury św. Michała Archanioła podczas Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze fot. Radio Fiat

5. Pielgrzymka Rycerzy i Czcicieli św. Michała Archanioła na Jasną Górę odbyła się w sobotę, 4 lipca. W całodziennej modlitwie wzięło udział ok. 700 osób. Pielgrzymom towarzyszyła kopia figury św. Michała Archanioła z Cudownej Groty Objawień na Gargano.

O pielgrzymce mówił w rozmowie z Radiem Fiat ks. Robert Ryndak, michalita, moderator Bractwa Szkaplerza Świętego Michała Archanioła:

-Jest to pokłosie, owoc peregrynacji figury św. Michała Archanioła po naszej Ojczyźnie. Tutaj na Jasnej Górze raz w roku jest takie spotkanie dla tych, którzy albo w peregrynacji uczestniczyli, albo o niej słyszeli, albo są czcicielami św. Michała Archanioła, przybywają do Matki Najświętszej uwielbiać w jego obecności Pana Boga.

Co znalazło się w programie pielgrzymki?

-Miała miejsce konferencja wygłoszona przez egzorcystę, kapłana ze zgromadzenia św. Michała Archanioła. Później były do niego pytania i odpowiedzi, następnie przybyła figura św. Michała, odprawione zostały godzinki, Msza św., możliwość przyjęcia szkaplerza św. Michała Archanioła i nabożeństwo przy jego figurze.

-mówił ks. Robert Ryndak.

Peregrynacja wiernej kopii figury św. Michała Archanioła trwa w Polsce od 7 lat. Figura powstała na prośbę Zgromadzenia Michalitów, została poświęcona w Gargano i rozpoczęła wędrówkę po Polsce.

JS