Rycerze Kolumba na Jasnej Górze

Rodzinna Pielgrzymka Rycerzy Kolumba do Najświętszej Panienki na Jasną Górę odbyła się w dniach 5-6 października br. Uczestnicy przyjechali z darami dla potrzebujących matek i ich dzieci.

W sobotę o godzinie 9.00 uczestnicy Pielgrzymki zgromadzili się w sali Ojca Kordeckiego. Podczas konferencji ks. abp Wacław Depo poprowadził modlitwę zawierzenia Rycerzy. Abp Wacław podkreślił również ważność wspólnego spotkania i zwrócił uwagę na misję pielgrzymujących:

Bardzo ważne jest, że spotykamy się tu dziś w domu Matki. To co jest szczególną misją Rycerzy Kolumba, to obrona wartości i sakramentu małżeństwa i rodziny. Jest to podstawa dla budowania wspólnoty życia i cywilizacji miłości.

W czasie trwania konferencji odbyło się także spotkanie z Najwyższym Rycerzem Carlem Andersonem. Ponadto Rada Najwyższa Rycerzy Kolumba wręczyła nagrody dla Rad Lokalnych. O działaniach organizacji mówi delegat stanowy Rycerzy Kolumba, Tomasz Wawrzkowicz:

Jesteśmy dumni z rozwoju Rycerzy Kolumba, ponieważ nasza organizacja służy tym najbiedniejszym, najuboższym – wyszukuje ich i wspiera. Działa przede wszystkim w społecznościach lokalnych parafiach. Taka jest nasza rola, żeby pomagać tym, którzy najbardziej tej pomocy potrzebują.

O godzinie 12.00 odbyła się Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Wacława Depo. Uroczystości zakończyła Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich oraz Ceremonia Przyjęcia.

KF