Śpiewająco na ŚDM w archidiecezji częstochowskiej

13600160_264462757256172_1275887822565383450_n

Podczas Światowych Dni Młodzieży Bóg będzie przyprowadzał do siebie różnymi sposobami. Ktoś zachwyci się piękną liturgią, kogoś innego przekonają świadectwa czy katechezy. Taką drogą poznania i zachwycenia się Bogiem jest również muzyka. Aby ona zachwyciła podczas Dnia Jedności w archidiecezji częstochowskiej, który już 23 lipca na Jasnej Górze, potrzeba solidnych prób i wiele godzin ćwiczeń. Podstawowym utworem w repertuarze jest oczywiście hymn tegorocznych Światowych Dni Młodzieży „Błogosławieni miłosierni”. Już dziś brzmi pięknie, a dopiero jak zabrzmi na jasnogórskich błoniach.

W regularnych próbach bierze udział kilkadziesiąt osób ze wszystkich rejonów duszpasterskich naszej archidiecezji częstochowskiej. – Próby wymagają ode mnie poświęcenia, bo dojeżdżam na nie kilkadziesiąt kilometrów. Cieszę się jednak,  że mogę swoim głosem zasilić chór, który na Jasnej Górze zaśpiewa podczas centralnego dnia Światowych Dni Młodzieży na etapie diecezjalnym – mówi Kasia z Praszki.

Za przygotowanie chóru i orkiestry na wydarzenie centralne w archidiecezji częstochowskiej odpowiedzialny jest Dariusz Madejski, muzyk i dyrygent. – Dla mnie to ogromne wyróżnienie, móc przygotowywać coś tak niesamowitego. Czuję lekki stres, ale ludzi, którzy tworzą chór i orkiestrę potrafią śpiewać i po kilku próbach wiem, że efekt na Bożą chwałę będzie zadowalający. W repertuarze każdy znajdzie coś dla siebie – zdradza Madejski.

Próby są coraz częściej, a mają miejsce w auli parafii św. Zygmunta w Częstochowie. Oprócz ćwiczeń chóru archidiecezjalnego ćwiczą też mniejsze schole, które uświetniać będą liturgię podczas Dni w diecezji w poszczególnych regionach, np. w Radomsku.

AS

fot. fb ŚDM rejon radomszczański