„Spragnieni miłości” – bibliodrama po raz trzeci

Kiedy nie można usłyszeć głosu miłości? Kiedy człowiek ma trudności z wejściem na drogę miłości? Kiedy człowiek reaguje na głos miłości? Odpowiedzi na te wszystkie pytania będzie można uzyskać na trzeciej już bibliodramie. Będzie ona prowadzona przez muzyka Agnieszkę Fiuk i teologa duchowości ks. dr Tomasza Knopa, który zaprasza do udziału w warsztatach:

– Już za dwa tygodnie, w niedziele 16 lutego będzie kolejna bibliodrama z cyklu „Spragnieni miłości”. Bibliodrama dotycząca Pieśni nad pieśniami, przeżywana w rytmie muzyki, którą tą muzykę skomponowała Agnieszka Fiuk do Pieśni nad pieśniami. Staramy się właśnie ten warsztat przeżywać w klimacie miłości, gdzie jest dużo muzyki, tańca, gdzie jest ten dźwięk i rytm, to wszystko przybliża nam istotę tej księgi, czyli miłości oblubieńczej.

Na warsztatach między innymi będą ćwiczenia pomagające w odkrywaniu zgodności pragnień serca z otaczającą rzeczywistością. Podejmowany temat, jest bardziej wchodzeniem w świat Biblii przez wyobraźnię, pracę ciałem, używając różnych dziedzin sztuki. Celem jest doświadczenie duchowe i rozwój wiary. Warsztaty mają pomóc ludziom poznać swoje serce, jak ono działa i reaguję na miłość. O wartości warsztatów mówi Agnieszka Fiuk:

– Dla mnie to jest początek uruchomienia ciała, uszu i głosu, który jest naprawdę bardzo ważny w naszym rozwoju. Daję nam możliwość przełamania pewnych barier, pewnych naszych blokad, które mamy wewnętrznie i pozwala nam się szerzej i głębiej otwierać się na Słowo, na doświadczenie Słowa. Najpierw na przyjmowanie Go, bo to się dzieje przy warsztacie, a potem na przeżywanie po wyjściu, konfrontowanie z życiem codziennym.

Bibliodrama jest otwartym procesem oddziaływania między tekstem biblijnym i jakąś grupą, w którym próbuje się zintegrować przekaz biblijny z osobistymi doświadczeniami. Składa się z trzech etapów: czytanie i rozważanie we wspólnocie fragmentu Pisma Świętego, wybór roli i gra wybranej sceny biblijnej, wspólne omówienie doświadczeń i przeżyć Wszystkie informacje na temat warsztatów na stronie bibliodrama.edu.pl.

Foto źródło: bibliodrama.edu.pl