Św. Mikołaj odwiedził podopieczne Józefitek

Wspomnienie św. Mikołaja to dzień, kiedy większość z nas otrzymuje prezenty od swoich bliskich. Warto pamiętać jednak, że równie miłe jak otrzymywanie prezentów jest ich dawanie. Pamiętali o tym uczniowie Katolickiego Liceum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Częstochowie. Zaprosili oni w środę 6. grudnia do Kaplicy św. Józefa podopieczne Specjalnego Ośrodka Wychowawczego prowadzonego przez siostry Józefitki, aby z okazji Mikołajek obdarować je prezentami. Przed wizytą św. Mikołaja zaprezentowali im również bajkowe przedstawienie. O wydarzeniu mówi dyrektor liceum, Grzegorz Nawrocki:
– Dla tych dzieciaków to jest wielka atrakcja, ale to nie jest tak, że to jest obdarowywanie w jedną stronę. Dla tej naszej młodzieży jest to taki szczególny dzień, wystarczy popatrzeć w jaki sposób angażują się w całe przedsięwzięcie. Z naszej strony jest to element budowania w nich empatii i pełnienia tej misji wychowawczej.
Zarówno przedstawienie jak i prezenty wywołały uśmiechy na twarzach dzieci i młodzieży z ośrodka Józefitek. Jak zapowiadają uczniowie Liceum Katolickiego, na pewno w przyszłym roku znowu przygotują takie „Mikołajki”.

ZD