Szczęście w małżeństwie jest możliwe!

DSCF5509

Ponad 150 osób w sobotnie popołudnie (23 stycznia) w Archidiecezjalnym Ośrodku Duszpasterstwa Rodzin NAZARET przy ul. Krakowskiej 15/17 w Częstochowie poszukiwało odpowiedzi na pytanie o szczęście w małżeństwie, czy jest ono możliwe. Spotkanie zainaugurowało cykl, a pomysły na kolejne odsłony „W szkole Nazaretu” już się krystalizują.

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 15 od powitania kierownika ośrodka, ks. Roberta Grohsa, który zauważył, że tego typu spotkania o rodzinie potrzebne są wszystkim, nie tylko samym małżeństwom. Zadaniem naszego Ośrodka jest prowadzenie rodzin, więc nie wyobrażam sobie, żeby tutaj takich spotkań nie było. Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo, który jest naszą głową, naszym pasterzem,  wskazał nam, abyśmy od stycznia prowadzili spotkania dla rodzin , taką formację rodzin i to jest jeden z elementów – podkreślał ks. Grohs.

Szczególnymi gośćmi wydarzenia byli audytorzy Zgromadzenia Ogólnego na Synodzie o Rodzinie w Rzymie, małżeństwo Jadwiga i Jacek Pulikowscy, którzy nie tylko opowiedzieli o swoim udziale w tym wyjątkowym dziele Kościoła, ale i na przykładzie swojego życia dzielili się receptami na szczęście w małżeństwie. Publiczność miała okazję zadać prelegentom pytania. Bardzo jesteśmy zaszczyceni i cieszymy się, że mogliśmy tu być i że możemy się dzielić tymi doświadczeniami przeżywania tego co ważne w Kościele. Zarówno samymi doświadczeniami synodu jak i pracy dla rodzin, którą prowadzimy od przeszło 30 lat. Widzimy bogactwo i widzimy, że Kościół w tej masie jest solidny, mocny i jednoznaczny przy Chrystusie. To budzi nadzieję – zaznaczali państwo Pulikowscy.
W programie spotkania był również czas na celebrację Słowa Bożego. Modlono się i uwielbiano Boga śpiewem. Nie zabrakło i części artystycznej. Gitarowym występem zachwycił publiczność Marek Zyskowski.  Uczestnicy już czekają na kolejne spotkania w  Nazarecie na rzecz małżeństwa i rodziny.