Sztafetowo na Jasną Górę

Fot. Radio Jasna Góra

Od czterech dni w drodze do Sanktuarium jest 40. Przemyska Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy zmieniają się podczas wędrowania sztafetowo, każdego dnia na czele idzie inna grupa.

– Realizujemy program, który był przygotowany na całą pielgrzymkę. Wszystkie grupy rozpoczynają każdy kolejny dzień normalnie tak jak na tradycyjnej pielgrzymce. W trzeci dzień realizowaliśmy Drogę Krzyżową, medytację, Mszę św., Modlitwę Różańcową, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Nowennę oraz podsumowanie dnia. Na koniec przyjechał po nas autobus i wróciliśmy do Łańcuta – mówił ks. Wiktor Florek, przewodnik Grupy św. Urszuli Ledóchowskiej, która wyruszyła z Łańcuta.

Pielgrzymi z archidiecezji przemyskiej wędrują pod hasłem „Oto wielka tajemnica wiary”.

– Program jest przepełniony tematyką Eucharystyczną. Przed każdą Mszą św. wyjaśniamy znaki. Wczoraj (7.07) tematem konferencji była: „Eucharystia w nauczaniu Ojców Kościoła”. Mieliśmy także rozważania Drogi Krzyżowej oraz różańcowe, nawiązujące do wielkiej tajemnicy wiary, jaką jest Eucharystia – dodał ks. Wiktor Florek.

Pątnicy dotrą na Jasną Górę 15 – go lipca. Wszystkie informacje związane z 40. Przemyską Archidiecezjalną Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej tej grupy: pielgrzymka.przemyska.pl. Tam każdego dnia dodawane są aktualności z trasy, filmy, dźwięki, zdjęcia, intencje i pozdrowienia.

BNO
Źródło: Radio Jasna Góra