Trwa XIX Pielgrzymka Czytelników, Współpracowników i Pracowników Tygodnika Katolickiego „Niedziela”

1442481425

Dzisiaj odbywa się XIX Pielgrzymka Czytelników, Współpracowników i Pracowników Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, która rozpoczęła się o 9.30 uroczystą Mszą św. w Bazylice Jasnogórskiej pod przewodnictwem i z homilią ks. abp. Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego. Mszę św. koncelebrowali księża redaktorzy edycji diecezjalnych „Niedzieli” oraz księża goście. Oprawę muzyczną zapewnił zespół „Cantate Deo” pod kierownictwem Włodzimierza Krawczyńskiego.

O 11.15 rozpoczęło się spotkanie w auli Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Ks. prof. Jerzy Szymik wygłasza wykład pt. „Pytania o sumienie dzisiaj”, a red. Paweł Zuchniewicz wykład pt. „Proroctwo Papieża rodziny”. W programie również wręczenie statuetki „Sursum Corda” o. Jerzemu Tomzińskiemu OSPPE, wręczenie medali „Mater Verbi” osobom zaangażowanym w dzieło „Niedzieli” w Polsce i na świecie i podsumowanie konkursu Tygodnika Katolickiego „Święty Janie Pawle II – pamiętamy!”

Spotkanie odbywa się w auli „Niedzieli”. Towarzyszy mu oprawa w wykonaniu zespółu „Basilica Cantans” pod kierownictwem Włodzimierza Krawczyńskiego oraz spotkanie uczestników pielgrzymki z gościem specjalnym.