Jan Paweł II -papieżem rodziny i młodych – abp Wacław Depo tuż po kanonizacji w rozmowie z Radiem FIAT i KAI

20140427_124925W uroczystościach na Placu Świętego Piotra w Rzymie uczestniczyło blisko milion wiernych z całego świata. Wśród zgromadzonych w tej wielkiej uroczystości nie zabrakło metropolity częstochowskiego – abp. Wacława Depo. Z naszym Arcypasterzem rozmawiał dyrektor Katolickiego Radia FIAT ks. Piotr Zaborski: [audio:http://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/04/depo-kanonizacja-na-portal-.mp3]

Podążania wskazaniami św. Jana Pawła II najbardziej dziś potrzebuje polska rodzina, która zachowa wiarę i tradycję, i przekaże z pokolenia na pokolenie potrzebę bezpieczeństwa, miłości, domu, ale przede wszystkim wspólnoty, wzajemnej więzi i odpowiedzialności za siebie – powiedział dziś KAI metropolita częstochowski abp Wacław Depo po kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII.

Przewodniczący Rady KEP ds. Środków Społecznego Przekazu powiedział KAI, że świętość Jana Pawła II widział już od dawna w czasie teraźniejszym, od czasu beatyfikacji aż po dzisiejsze ogłoszenie papieża Polaka świętym. – Ktoś mógłby bowiem zapytać: co daje kanonizacja, skoro on już jest święty? – dodał.
To wszystko streszcza w sobie Eucharystia, która pokazuje działalność zawsze tego samego Chrystusa. – A że potrzebni Mu są ludzie tacy jak Jan Paweł II czy Jan XXIII, to potrzeba też takiej zewnętrznej kanonizacji – stwierdził metropolita częstochowski.
Zdaniem abp. Depo, najpilniej podążania wskazówkami świętego już Jana Pawła II potrzebuje polska rodzina, „która zachowa wiarę i tradycję, i przekaże z pokolenia na pokolenie to, co jest najistotniejsze, czyli potrzebę bezpieczeństwa, miłości, domu, ale przede wszystkim wspólnoty, wzajemnej więzi i odpowiedzialności za siebie”.
„Dziś bowiem zbyt dużo jest spraw, które nas pochłaniają, ale nikt potem za to czy za owo nie chce wziąć odpowiedzialności” – uważa abp Depo. – Dlatego jak zawsze trzeba zwrócić szczególną uwagę na rodzinę i ludzi młodych. Niech nam dziś już święci papieże pomogą w tym dziele – dodał hierarcha.