White Week na Jasnej Górze

„Biały weekend na Jasnej Górze” to nowa propozycja ojców paulinów dla młodych mężczyzn, którzy poszukują odpowiedzi na pytanie o kierunek życiowej drogi. Pierwsze w nowym roku formacyjnym rekolekcje powołaniowe odbędą się już niebawem w jasnogórskim klasztorze.

„Nazwa była wymyślana w czasie, kiedy w mediach bombardowały nas reklamy mówiące o czarnych piątkach – wyjaśnia o. Andrzej Grad, referent powołaniowy w Zakonie Paulinów – Wszystko jest czarne, co nam świat proponuje, więc rekolekcje, które w najbliższym czasie będę miały miejsce na Jasnej Górze, noszą nazwę ‘white weekend’, z racji, że to u paulinów, a my na biało, ale też, żeby trochę w innych barwach, w świetle Bożego Słowa, w świetle obecności Maryi, spojrzeć na własne życie”.

Rekolekcje będą trwały od 14 do 16 grudnia. Ponieważ będzie to okres adwentu, pomyślane są jednocześnie jako przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. „Skupimy się na adwentowych postaciach, oczywiście Matka Boża, ale spróbujemy też popatrzeć na inne postacie, które nam w Adwencie towarzyszą i pomagają nam przygotować się do uroczystości Bożego Narodzenia” – zaznacza o. Grad.

Na rekolekcje powołaniowe w jasnogórskim klasztorze paulinów zgłosić się można poprzez stronę internetową: powolania.paulini.pl lub pisząc na adres mailowy: powolania.paulini@gmail.com.

źródło: BPJG