Wola, umysł, serce – warsztaty online w Edycji Świętego Pawła

Fot. facebook.com/Księgarnia Świętego Pawła – Częstochowa

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy zgłębiali Słowo Boże podczas Warsztatów Biblijnych organizowanych w Księgarni Świętego Pawła w Częstochowie. Już 4 maja o godz. 18:00 zapraszamy osoby pragnące pogłębiania relacji z Bogiem za pomocą Pisma św. na Warsztaty Biblijne Online.

Motywem przewodnim będzie Wesele w Kanie Galilejskiej z Ewangelii św. Jana.

– Do tej pory zapraszaliśmy naszych klientów do księgarni, a sama inicjatywa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Sklepy były zawsze pełne. Z racji epidemii i problemów, wobec których wszyscy stoimy, musieliśmy znaleźć inną formę spotkań ze Słowem Bożym. Postanowiliśmy nagrywać audycje online. Jest kapłan, który je prowadzi oraz metoda rozważań. Nie ma jednak możliwości sakramentalnej spowiedzi, która istniała dotychczas. Mamy jednak dyżurny numer, na który można zadzwonić. Będzie on zawsze widoczny podczas transmisji. Istnieje też możliwość modlitwy wstawienniczej oraz możliwość umówienia się na Spowiedź św. – mówiła Joanna Gawęda z Księgarni Świętego Pawła.

Zdaniem twórców i realizatorów warsztatów, ich niezmienną ideą jest przede wszystkim ukazanie oblicza prawdziwego Boga, m.in. po to, aby ludzie przestali się Go bać:

– Bóg jest Kimś, kto jest naszym sprzymierzeńcem. Aby zbliżyć się do Boga, musimy Go poznać. Najlepszą tego metodą jest poznanie w Słowie, przez czytanie i wnikanie. Jeśli ktoś coś czyta i tego nie rozumie, nasze księgarnie cały czas służą pomocą. Można zadzwonić, przychodzić lub indywidualnie umówić się z kapłanami, którzy wszystko objaśnią, ponieważ inicjatywa ma także wymiar Ewangelizacyjny – dodała Joanna Gawęda.

Warsztaty online na żywo będą dostępne na fanpage-u: Księgarnia Świętego Pawła – Częstochowa. Podczas transmisji przewidziana jest możliwość chatu z prowadzącymi oraz innymi uczestnikami. Zapis ze spotkania na żywo będzie można także zobaczyć w późniejszym czasie.

BNO