Wołanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

„Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej zaprasza każdego (tak, Ciebie też!) do tego, by włączyć się w październikową inicjatywę Wołanie o powołanie” – tymi słowami organizatorzy sztafety modlitewnej zachęcają do wspólnej modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

Zasady sztafety modlitewnej są proste: codziennie, od 1 do 31 października co najmniej jedna osoba modli się w intencji powołań jedną częścią różańca (dopasowaną do dnia, czyli np. wtorek i piątek – bolesne), kończąc modlitwą do św. Stanisława Kostki: „Panie Jezu wołamy do Ciebie. Rozbudź pragnienie kapłaństwa, zapisane w sercach młodych mężczyzn. Przez wstawiennictwo Św. Stanisława Kostki, który swoim świadectwem dał przykład następnym pokoleniom. Amen”.

Organizatorzy zachęcają, aby swój udział zgłaszać u Michaliny Urbaniak, tel. 880 028 891 (samo kliknięcie „biorę udział” na Facebooku nie wystarczy).

Radosną część Różańca odmawia się w poniedziałek i sobotę, Światła – w czwartek, Bolesną – we wtorek i piątek, a Chwalebną – w środę i niedzielę.

PK