Wspomnienia z VI Światowych Dni Młodzieży w Częstochowie

muzuem monet i medali - ksiadz duda

W sobotę (18 października) o godz. 18.00 w Muzeum Monet i Medali w Częstochowie miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu „Z Janem Pawłem II ku przyszłości”. Gościem spotkania był ks. Marian Duda, przewodniczący Kościelnego Komitetu VI Światowych Dni Młodzieży w Częstochowie, a także członek Komitetu Organizacyjnego pielgrzymek Jana Pawła II do Częstochowy w latach 1978, 1983 oraz 1991. Licznie zgromadzone audytorium przywitał Krzysztof Witkowski – dyrektor muzeum, wyrażając radość, że częstochowianie chcą wspominać te dni z 1991 roku i dobrze przygotować się do 25-tej rocznicy tego wydarzenia podczas ŚDM 2016.

Oprócz wykładu prelegenta, który odnosił się do etapu organizacyjnego, zasadniczego przeżywania oraz refleksji po tych dniach, również obecni na spotkaniu zaangażowali się w dyskusję, pytając m.in. o wizytę Papieża Franciszka w Częstochowie w 2016 roku oraz o to, jak przebiegał proces nadania honorowego obywatelstwa Świętemu Janowi Pawłowi II.

Po zakończonej części wykładowej nastąpiła część artystyczna. W dwóch utworach muzycznych zaprezentowała się młoda wokalistka Justyna Borkowska, a także zespół Kraków Street Band, który ma na swoim koncie występ w programie „Must be the Music”.

Krzysztof Witkowski zaprosił zebranych na kolejne z serii spotkanie 18-nastkowe, którego gościem będzie abp metropolita częstochowski Wacław Depo.

web 1 web 2 web 3