Zachowaj nas, Panie!

Kaplica Matki Bożej/fot. BPJG

Kaplica Matki Bożej/fot. BPJG

Jasna Góra włącza się w ogólnokościelną modlitwę o ustanie epidemii rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jak informuje o. Waldemar Pastusiak, kustosz sanktuarium, modlitwa zanoszona będzie od 10 marca podczas Apelu Jasnogórskiego.

– Modlitwą obejmujemy chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują – zaznaczył o. Waldemar Pastusiak. Prosimy wszystkich wiernych o włączanie się we wspólną modlitwę w godzinie Apelu, łącząc się z Jasną Górą przez dostępne środki przekazu – zachęca kustosz Jasnej Góry.

Jasna Góra to największe sanktuarium maryjne w Polsce. Miejsce święte dla chrześcijan, którego skarbem jest cudowny wizerunek Matki Bożej. Od setek lat do klasztoru pielgrzymują miliony osób. Proszą o błogosławieństwo i potrzebne łaski, a także opiekę w czasie zagrożeń. W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa z Chin jasnogórscy paulini proszą wszystkich wiernych o włączanie się we wspólną modlitwę w godzinie Apelu, która połączona będzie ze śpiewem Suplikacji. Więcej na ten temat mówi o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry.

– To jest nasz dar duchowy dla tych, którzy zmagają się z tą chorobą. Modlimy się też za osoby, odpowiedzialnie za ochronę naszej ojczyzny od epidemii. Matce Bożej chcemy też polecać wszystkich Polaków, aby pokładali nadzieję w Bogu.

Suplikacja to wołanie, aby Bóg uchronił Polaków od zagrożeń powietrza, ognia i wojny. Ma zachęcić wiernych, aby jeszcze bardziej zaufali Stwórcy. Jasnogórski przeor podkreśla, że Apel Jasnogórski ma być pacierzem błagalnym za naszą Ojczyznę.

– Są sytuacje, w których człowiek robi wiele. Czasem to jednak za mało. Bóg jest tym, od którego wszystko zależy i to w jego rękach jest nasze życie. Powierzamy mu nasz wysiłek, starania, możliwości medyczne oraz naszą ludzką bezradność.

Apel Jasnogórski transmitowany jest przez różne środki przekazu, jednocząc codziennie miliony Polaków. O modlitwie za chorych na koronawirusa zapewnił też Papież Franciszek, podczas audiencji generalnej transmitowanej przez telewizję z papieskiej biblioteki w Pałacu Apostolskim. Ojciec Święty podziękował także personelowi medycznemu oraz wolontariuszom, którzy pomagają cierpiącym z powodu epidemii.

źródło BPJG

Tagged with