Zakończenie 40-godzinnego Nabożeństwa

We wtorek 13 lutego o godzinie 18:00 na Jasnej Górze zakończyło się Nabożeństwo 40-godzinne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, które rokrocznie jest odprawiane tuż przed Wielkim Postem.

Nieszporom Eucharystycznym na zakończenie nabożeństwa przewodniczył bp Antoni Długosz – jak mówił, rozpoczynający się za kilka godzin Wielki Post powinien być czasem wzmożonej pracy nad sobą.

Pan Jezus przypomina nam wspaniałą prawdę o nas – że nie jesteśmy w stanie natychmiast i w sposób doskonały się nawrócić. Dlatego mówi do nas „nawracajcie się”, nie „nawróćcie się”, bo to jest niemożliwe przez skażenie grzechem pierwszych ludzi. To nawracanie się będzie trwało przez całe nasze życie aż do końca. Wielki Post jest dla nas czasem przeogromnej nadziei, że kolejny raz mogę podjąć pracę nad sobą i kolejny raz przeżyć swoje nawrócenie – mówi bp Antoni Długosz.

W Środę Popielcową na Jasnej Górze zostanie odprawiona pierwsza w tegorocznym Wielkim Poście Droga Krzyżowa – początek o godz. 16.45 w Kaplicy Matki Bożej.

PK