Zaśpiewają z okazji 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka

Grafika: JP2song.pl

Blisko 120 osób wraz z czołowymi wokalistami muzyki chrześcijańskiej bierze udział w akcji zorganizowanej ku czci św. Jana Pawła II. Muzyczny projekt „JP2Song” ma na celu stworzenie specjalnie skomponowanego utworu „Widziałem Cię” na upamiętnienie setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły.

Każdy zainteresowany dołożeniem swojej cegiełki do stworzenia takiego klipu miał możliwość włączyć się w akcję.

– Przede wszystkim chodzi o to, aby stworzyć jeden wielki chór, z którym zaśpiewamy wspólnie piosenkę. Do tego zaproszeni są wszyscy. Były zbierane różnego typu nagrania naszych internautów, którzy włączają się w tę akcję. Każdy z uczestników wchodzi na stronę, gdzie pobiera podkład, nagrywa swój głos i wysyła telefonem wideo wraz ze ścieżką dźwiękową, tworząc w ten sposób element chóru – mówił ks. Marcin Lewandowski z zespołu muzycznego Soudarion.

Inicjatywa jest odpowiedzią na wiele planowanych wcześniej, a odwołanych z powodu epidemii COVID-19 wydarzeń. W przedsięwzięciu wzięło udział kilka znanych zespołów specjalizujących się w muzyce sakralnej:

– Skomponowaliśmy muzykę, napisaliśmy słowa oraz zaprosiliśmy kilku wspaniałych artystów do tego przedsięwzięcia znanych z muzyki chrześcijańskiej. Będzie to Magda Anioł oraz soliści z zespołu Siewcy Lednicy, który potwierdzili już udział.

Premiera klipu zostanie zaprezentowana 18 maja, czyli w dniu urodzin św. Jana Pawła II. Klip zaprezentowany zostanie na facebookowym fanpage-u Soudarion oraz w serwisie YouTube.

BNO