12. Noc Kulturalna – program

noc-kulturalna-plakat

Dzisiaj (10 października) w Częstochowie odbędzie się już 12. Noc Kulturalna. Program imprez jest jak zwykle bardzo bogaty.

Plac Biegańskiego
godz. 17:48 – Uroczyste rozpoczęcie 12. Nocy Kulturalnej [R]
godz. 18:00–00:00 – Finał konkursu na projekt i realizację instalacji artystycznej [SZ]

Akademickie Centrum Kultury i Sportu Politechniki Częstochowskiej,
Aleja Armii Krajowej 23/25
godz. 23:00 -Spektakl Częstochowskiego Teatru Tańca, choreografia: Włodzimierz Kuca [TC]

Bar 0-34, Aleja Najświętszej Maryi Panny 28
godz. 21:00–22:00 – Projekcja filmów ekstremalnych częstochowskich ekip [F]
godz. 22:00–23:00 – Pokaz iluzjonistyczny Dawida Nabiałka [R]
godz. 21:00–00:00 – DJ Czill [M]

Biblioteka Publiczna im. dr. Władysława Biegańskiego, Aleja Najświętszej Maryi Panny 22
godz. 21:00 – Koncert projektu Brzoska i Gawroński [M]

Boulangerie, ul. Śląska 3/5
godz. 18:00-22:00 – Obudź kreatywność – włącz drukarkę 3D [R]
20% zniżki na całą ofertę Boulangerie po okazaniu karnetu 12. Nocy Kulturalnej

Cafe Belg, Aleja Najświętszej Maryi Panny 32
godz. 20:00 – „Przybij Fotkę” – rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego i wystawa prac [SZ]
godz. 23:00 – Koncert Mikser&Instrumenty [M]
godz. 00:15 – After Party z DJ Marchew [M]

Cafe Skrzynka, ul Dąbrowskiego 1
godz. 21:30 – Koncert Any Andrzejewskiej i Michała Rorata [M]

Cafe 29, Aleja Najświętszej Maryi Panny 29
godz. 19:30 – Koncert zespołu PH Trio [M]

Cinema City, Aleja Kościuszki 5
godz. 22:00, 23:00 i 00:00 – „Nocne trailowanie. Maraton zwiastunów śmiesznych, strasznych i ogólnie odjechanych” [F]

CNT „SNAKE DANCE”, Aleja Najświętszej Maryi Panny 21/7
godz. 18:00–21:00 – Nocny BBOY JAM – zawody break dance w formule 1vs1 [Tc]

Galeria of-art, Aleja Najświętszej Maryi Panny 6
godz. 18:00-21:00 – Wernisaż wystawy Stanisława Marka Śledzińskiego [F]

Kamieniczka, ul. Targowa 1
godz. 19:30 – Samuraje i Kwiat Wiśni. „Poza obrazem”. O malarstwie japońskim opowiada Mariusz Szmerdt.[SZ]

Klub Rura, Aleja Najświętszej Maryi Panny 38A
godz. 21:00-22:30 – HEK [M]
godz. 22:00-23:00 – FUGATO (muzyka klasyczna na patio) [M]
godz. 22:30-00:00 – BIERNASKI [M]
godz. 00:00-01:00 – MINt [M]
godz. 01:00-02:30 – NOVIKA & MR.LEX [M]
godz. 02:30-04:00 – THOMAS LANGNER [M]
godz. 04:00-06:00 – MARYO [M]

Klubokawiarnia Ironia, Stary Rynek 19
godz. 22:30 -Koncert Śpiewak Grotesque [M]
godz. 18:00-22:00 – Wieczór gier planszowych [R]

Klubokawiarnia Pestka, Aleja Najświętszej Maryi Panny 37
godz. 18:00 – Teatr Seniora: czytanie fragmentów dramatu „Dziób w dziób”
z akompaniamentem Jacka Stawiarskiego [T]

Konduktorownia, ul. Piłsudskiego 34/36
godz. 18:00-  Start konkursu fotograficznego „Nocni Łowcy” [R]
godz. 19:30-20:00 – Występ uczniów Społecznej Szkoły Baletowej [Tc]
godz. 22:00 – „Październik”- taperka w wykonaniu Antoniego „Ziuta” Gralaka, Janusza „Yaniny” Iwańskiego, Bartłomieja Olesia i Marcina Olesia [F] [M]
godz. 00:00 – Finał konkursu fotograficznego „Nocni Łowcy” [R]

Lomobar, Aleja Wolności 2/4
godz. 19:30 – Koncert projektu SOK z LEMONEM [M]

Lunchownia, ul. Waszyngtona 18
godz. 18:00–19:30 – „Bajkolandia – słuchaj, rysuj, działaj” – zabawy dla 4-6 latków prowadzi Małgorzata Januszewska [D]

Miejska Galeria Sztuki, Aleja Najświętszej Maryi Panny 64
godz. 20:00 i 22:00 – „Miłość. Edward Dwurnik w Częstochowie” – oprowadzanie kuratorskie po wystawie, wszystkie sale MGS [SZ]
godz. 19:00–1:00 – „Ożywianie obrazu” – instalacja/akcja plastyczna/zabawa z udziałem widzów, Sala Śląska MGS [SZ]
godz. 22:00 i 23:00 – „Mechanizm” – spektakl choreograficzny, choreografia: Paulina Szczubidło, Sala Poplenerowa MGS [TC]
godz. 21:00–1:00 – Dj BizBeat gra muzykę, Sala Poplenerowa MGS [M]
godz. 19:30, 20:30, 21:00 – „Kobieta zmienną jest” – pokaz mody w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W.S. Reymonta, Sala Gobelinowa MGS [R]

Muzeum Częstochowskie, Ratusz, Aleja Najświętszej Maryi Panny 45
godz. 18:00–24:00 – „Muzyczne delicje” – spotkanie z przebojami, które nami kręcą [M]
godz. 18:00-19:00 –  Projekcja bajki „Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie” ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej w ramach wystawy „Bajki trzydziestolatków. Kultowe animacje i seriale lat 80. i 90.” [F][D]
godz. 20:00-21:30 –  Koncert zespołu OPA [M]
godz. 22:00-24:00 – Projekcja filmów Krzysztofa Kasprzaka „Częstochowa lata 60.,… lata 70. …lata 80.” [F]
godz. 19:00-21:00 – „Podniebna pasja. Jerzy Ostrowski modelarski mistrz z Częstochowy”- spotkanie na wystawie z pasjonatami lotnictwa, członkami Częstochowskiego Towarzystwa Modelarskiego oraz członkami Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa przy Aeroklubie Częstochowskim [R]

Muzeum Częstochowskie – Centrum Promocji Młodych, Aleja Wolności 30
godz. 18:30  -Więcej kultury! – video reportaż z muzyką na żywo [M]
godz. 20:00–22:00 –  Zostań memem Marty Frej [SZ]
godz. 20:00–22:00 – MemMachina – memy w wirtualnej rzeczywistości od mindhelix.pl – interaktywna wystawa prac Marty Frej [SZ]
godz. 01:00 „Krzesła” E. Ionesco – spektakl Grupy pod Wiszącym Kotem, w reżyserii Beaty Gendek-Barhoumi [T]

Muzeum Częstochowskie – Galeria Dobrej Sztuki, Aleja Najświętszej Maryi Panny 47
godz. 19:00-21:00 –  Spotkanie na wystawie VI Konkursu Sztuki Ludowej „Z tradycji wzięte, na nowo wycięte” [SZ]

Muzeum Częstochowskie – Multicentrum „Zodiak”, Park im. Stanisława Staszica
godz. 18:00–19:40 i 20:00–21:40 – „Dawniej i dziś” – spotkania z historią realizowane w formie zajęć artystycznych i technicznych; konieczna wcześniejsza rezerwacja [D]

Ośrodek Kultury Filmowej – Kino Studyjne „Iluzja”, Aleja Najświętszej Maryi Panny 64
godz. 20:30 – Projekcja filmu „Za jakie grzechy, dobry Boże” [F]
godz. 22:15 – Projekcja filmów krótkometrażowych „EuroShorts” [F]
godz. 23:45 – Projekcja filmu „Dzikie historie” [F]

Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1
godz. 18:00 – „Listy ze świata – Częstochowska sztuka kochania” – premiera spektaklu Wojciecha Kołsuta i Wojciecha Kowalskiego, aukcja obrazów powstałych podczas spektaklu [T]
godz. 21:30 – Koncert hip hopowy zespołu Wszystko Jasne [M]
godz. 00:00 – Noc Muńka Staszczyka – spotkanie z artystą [R] [M]
godz. 02:00 – HOLYŁUD – Dubbingowe Show Teatru Improwizacji TDI [R]

Piwiarnia, Aleja Najświętszej Maryi Panny 31
godz. 21:00-23:00 – Biesiada Historyczna [R]

Pizzeria Allegro, ul. Czartoryskiego 17
godz. 21:00 – Występ Łukasza Pilśniaka [M]
godz. 21:20  – Występ Marty Niciejewskiej [M]
godz. 21.45 – „Ballada ma się dobrze” koncert Pawła Łowickiego z zespołem, gość wieczoru – Marta Niciejewska [M]

Pub Lucky Saloon, Wały Dwernickiego 11, paw.40/43 (Biznes Centrum)
godz. 21:00 – Koncert Zespołu Rusty Rain [M]
godz. 22:00 – Koncert Zespołu Enternal Spirits [M]

PUB Sportowy Stacherczak, Aleja Kościuszki 1
„Etno Electro Show”:
godz. 18:00 – Warsztaty bębniarskie: rytmy i bębny zachodnioafrykańskie oraz arabskie. Prowadzenie DyzDyzio i Von Szkopenhauer. [M]
godz. 20:30-  Pokaz tańca orientalnego w wykonaniu grupy „Wild tribe” [TC]
godz. 21:00 – T.etno – projekt muzyczny Tomasza Drozdka, połączenie dawnych instrumentów etnicznych i współczesny sprzęt elektroniczny [M]
godz. 22:00 – DJ RDK/Benny S – set z muzyką klubową: techno, minimal, progressive [M]
godz. 23:00-  DJ Nexy- gwiazda wieczoru, mikstura różnych wariantów współczesnej muzyki house, tech house, techno i progressive [M]
godz. 00:00 – Etno Electro Show – jam session łączący muzykę klubową oraz etniczną [M]
– Dj’s: Nexy/Benny S/Wojtas
– muzycy: Tomasz Drozdek (T.etno)/DyzDyzio/Von Szkopenhauer
– taniec: „Wild tribe”
– wizualizacje: VJ Panoptikum

Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a
godz. 18:30–22:00 – Międzynarodowa Wystawa Plakatu Jazzowego [SZ]
godz. 20:30 – Koncert jazzowy zespołu Mikrokolektyw [M]

Rue de Foch, ul. Focha 10
godz. 20:00 – Koncert Fugato [M]

Teatr From Poland, Aleja Najświętszej Maryi Panny 2
godz. 20:00 – „Kontrasty” – pokaz tańca irlandzkiego Irish Steps połączony z koncertem zespołu Carura [M][T]
godz. 21:00 – Miejski Dom Kultury prezentuje Gwiazdy Famy: Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn [M]
godz. 22:00 – Miejski Dom Kultury prezentuje Gwiazdy Famy: Latające Pięści [M]
godz. 23:00 – Jam Session w TFP [M]
godz. 00:00–04:00 – Back to the 80’s & 90’s – dj’s Dark Asylum Team i goście [M]

Teatr im. Adama Mickiewicza, ul. Kilińskiego 15
godz. 20:00 – Spektakl „Dwie Panny” – Teatr ANIMAGIA z Żytna, reżyseria: Michał Zaskórski (Scena Kameralna im. Iwo Galla) [T]
godz. 22:00 – Spektakl „W starych dekoracjach”, reżyseria: Igor Gorzkowski (Scena duża) [T]

Wydział Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy, Odwach, Aleja Najświętszej Maryi Panny 45a
godz. 18:00–20:00 – Spotkanie z pisarzem Andrzejem Stasiukiem [R]
godz. 20:30–21:30 – „NASZA KLĄTWA”- pokaz filmu i spotkanie z montażystką filmu Justyną Król [F]
godz. 22:00–23:30 – PODRÓŻE – „TRYLOGIA ALPEJSKA” – spotkanie z Łukaszem Dudkiem i Jackiem Matuszkiem [R]

Zespół Szkół Technicznych, Aleja Jana Pawła II 126/130
godz. 18:00-2:00 – Konkursy fantastyczne [R]
godz.18:00-2:00 – Panele dyskusyjne [R]
godz. 18:00-2:00 – LARPy [R]
godz. 18:00-2:00 – Warsztaty medyczne [R]
godz. 20:00-0:00 – Terenowa gra medyczna [R]
godz. 18:00-04:00 – ULTRASTAR – przednia zabawa dla amatorów śpiewania i nietypowego karaoke [R]
godz. 18:00-4:00 – Nocne granie w gry planszowe [R]
godz. 18:00-4:00 – Nocne granie w gry karciane [R]
godz. 18:00-21:00 – Turniej piłkarzyków [R]
godz. 21:00-0:00 – Turniej ping ponga [R]
godz. 18:00-4:00 – Turniej Warhammer Fantasy Battle [R]

Zespół Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego, dziedziniec szkoły, ul. Sułkowskiego 1
godz. 19:00 – Koncert muzyki kameralnej w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego [M]