Adam Zagajewski w częstochowskim Teatrze

23 lutego podczas salonu poezji w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie gościć będzie wybitny poeta, przedstawiciel Nowej Fali, potencjalny kandydat do Literackiej Nagrody Nobla, Adam Zagajewski.

– O to spotkanie zabiegała Magdalena Piekorz, dyrektor artystyczny naszej sceny. Z Adamem Zagajewskim poznali się kilka lat temu, przy okazji produkcji filmu dokumentalnego „Widok Krakowa” w jej reżyserii. Adam Zagajewski wystąpił w nim jako przewodnik po mieście – wyjaśnia Ewa Oleś, sekretarz literacki częstochowskiego Teatru.

Salon będzie podzielony na trzy części. – W pierwszej z nich aktorzy – Teresa Dzielska i Marek Ślosarski – przeczytają wybrane wiersze Adama Zagajewskiego. Muzyczną oprawę zapewnią Łukasz Kluczniak (saksofon) i Michał Rorat (fortepian). W drugiej części rozmowę z poetą przeprowadzi Magdalena Piekorz. Trzecią część salonu wypełni wspomniany film, bardzo piękny, poetycki – powiedziała Ewa Oleś.

Po zakończeniu salonu będzie możliwość nabycia najnowszego tomiku poezji Adama Zagajewskiego, a także rozmowy z poetą i otrzymania od niego autografu.

Na salon poezji z Adamem Zagajewskim zapraszamy w sobotę, 23 lutego na scenę kameralną częstochowskiego Teatru. Początek o godz. 15.00.

Maciej Orman

fot. archiwum rodzinne poety (źródło: www.teatr-mickiewicza.pl)