Akcja „Bilet za 350 groszy”

22 maja w ramach organizowanej z okazji Dnia Teatru Publicznego akcji „Bilet za 350 groszy” Teatr częstochowski  zagra spektakl „Czyż nie dobija się koni?”. Bilety w cenie 350 groszy będzie można zakupić w kasie teatru w sobotę, 18 maja.

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz piąty. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce obchodził 250-lecie swojego istnienia. W akcję zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych z całej Polski, a na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale.

W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 350 groszy” udział weźmie 100 teatrów z kilkudziesięciu polskich miast. Repertuar i szczegółowe informacje o spektaklach dostępny jest na stronie www.dzienteatrupublicznego.pl

O tym, że w teatrze „grosze grają rolę” przypominać będzie symboliczna cena biletu, która wyniesie w tym roku 350 groszy. Skąd ta kwota? Mniej więcej tyle wynosi efekt ekonomicznego oddziaływania publicznego teatru dla regionu, w którym teatr pracuje. Wiadomo to z badania, które na zlecenie Instytutu Teatralnego od dwóch lat realizują ekonomiści ze Szkoły Głównej Handlowej, pod kierunkiem prof. Rafała Kasprzaka.

Sprzedaż biletów za 350 groszy w Teatrze im. A. Mickiewicza ruszy 18 maja od godz. 10:00. Jedna osoba może zakupić maksymalnie 2 bilety. Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsc.

Spektakl („Czyż nie dobija się koni?”) grany w ramach piątej edycji Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 350 groszy”. Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

tekst i foto: Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie