Anna Maria Jopek & KROKE

W czwartek (8 marca) o godz. 19.00 w sali koncertowej Filharmonii Częstochowskiej odbędzie się Koncert nie tylko dla Pań. Wystąpi: Anna Maria Jopek & KROKE: Tomasz Kukurba – altówka, Tomasz Lato – akordeon, Jerzy Bawoł – kontrabas, Feelharmony, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej: Adam Klocek – dyrygent.

Magia fuzji Anny Marii Jopek i Kroke polega na spotkaniu dwóch niezwykłych światów wrażliwości i brzmień. Autorska muzyka artystów przywołuje wpływy wielu kultur, głosy przeszłości – odwołując się do tradycyjnej muzyki oraz przyszłości – posługując się nowatorskimi środkami w kształtowaniu formy i kolorystyki. Styl balansujący na granicy etno, jazzu, muzyki klasycznej, klezmerskiej a nawet elektronicznej, jest trudny do jednoznacznej oceny stylistycznej. Obcując z nim muzyką słuchacz zanurza się w nieznaną szeroką przestrzeń mieniącą się tysiącem barw. Sami muzycy lubią myśleć o sobie jako improwizatorach – podróżnikach w czasie i przestrzeni.
Projekt spotyka dwa niezwykłe głosy naszych czasów- – męski i żeński, co dodatkowo dopełnia uniwersalności muzycznego przesłania tej sztuki.
Podczas koncertu prezentowany jest materiał z płyty Feelharmony zawierającej najpopularniejsze utwory zespołu Kroke, w całkowicie nowych, orkiestrowych aranżacjach Krzysztofa Herdzina.
Nie zabraknie takich utworów jak: Lullaby for Kamila, Dream, Mountains, Night in the Garden of Eden, Time, River of Shadows, Cave, Usual Happiness, Ajde Jano, Light in the Darkness czy Eddie.