Avanturia i Turniej Jednego Wiersza w „Carpe Diem”

Avanturia

1 października o godz. 19.00 w częstochowskim klubie „Carpe Diem” odbędzie się kolejna odsłona Avanturii. Są to comiesięczne spotkania, które łączą w sobie literaturę oraz nowe media. Gościem kolejnej Avanturii będzie Wojciech Brzoska, który zaprezentuje m. in. nowy tomik „W każdym momencie, na przyjście i odejście”.
Brzoska to poeta i kulturoznawca, który debiutował na łamach prasy w 1998 roku. W  swoim dorobku ma już sześć książek poetyckich i kilka arkuszy. Jego utwory przetłumaczono na 7 różnych języków. Aktualnie łączy wiersze z muzyką w zespole Brzoska i Gawroński, z którym wydał płytę „NUNATAK”. Publikował w wielu czasopismach literackich.
Po Avanturii, jak zawsze ok. godz. 20.00, rozpocznie się Turniej Jednego Wiersza. Podczas tego pojedynku chętni będą prezentować na scenie wybrany wiersz własnego autorstwa. Autorów będzie oceniać trzyosobowe jury, na czele którego stanie Wojciech Brzoska. Na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 200 zł.
Zarówno Avanturia, jak i Turniej Jednego Wiersza odbywają się w ramach cyklu PO_CZYTAJ promującego Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!”.