Filharmonia dla dużych i małych

Dla miłośników muzyki klasycznej oraz jej różnych kombinacji Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana przygotowała obszerny repertuar na jesienne, październikowe dni. Nie tylko dorośli znajdą w nim coś dla siebie, ale również dzieci i młodzież.

Najbliższym koncertem, który jednocześnie zainauguruje cykl „Czwartkowych wieczorów z Chórem”, jest „Romuald Twardowski. Sacrum Profanum”. Koncert jest wyjątkowy, bo przedpremierowy. Mówi Dariusz Madejski z Filharmonii Częstochowskiej:

– To się wiąże z faktem, że chór nagrał w ostatnim czasie płytę z repertuarem tego kompozytora. Jest to ważna postać dla Częstochowy, jest zasłużonym kompozytorem, znanym naszemu środowisku. Podsumowaniem jego pracy artystycznej jest właśnie ta płyta i ten jutrzejszy koncert.

Młodsza część widowni również będzie mogła doświadczyć niezapomnianych wrażeń, a nawet czynnie wziąć udział w przygotowanych dla nich koncertach. 13 października o godzinie 11.00 odbędzie się koncert muzyki klasycznej dla najmłodszych, a 16 października o godzinie 18.50 akademicki koncert kameralny:

– Cieszymy się bardzo z ich wizyt, dzieci oraz całych rodzin. To bardzo miłe koncerty z cyklu „Filharmonia malucha”. Ideą tych koncertów jest przybliżenie miejsca filharmonii, ale też muzyki, zespołów i instrumentów już tym najmłodszym dzieciakom. Akademickie koncerty kameralne już po raz ósmy goszczą na naszych deskach. To nie tylko koncert — zawsze jest wystawa, wykład i podsumowaniem tego jest koncert.

Harmonogram październikowych koncertów w Filharmonii Częstochowskiej jest wypełniony po brzegi, ale szczególnie dwa koncerty zasługują na wyróżnienie:

– Pierwszy z nich to „Koncert w b-dur”, będziemy gościć artystę z zagranicy, wybitnego pianistę. Zagra on rzadko wykonywany i słyszany koncert fortepianowy. Drugi koncert to klasa sama w sobie pod koniec października.

Szczegółowy październikowy repertuar jest dostępny na stronie internetowej www.filharmonia.com.pl.

AK

źródło foto: Filharmonia Częstochowska