Fotomedaliki

Kapitan-mórz-wszelakich-495x500

Co miesiąc można zgłaszać swoje fotografie i oddawać głosy w konkursie Fotomedaliki. Na zwycięzców nie czekają żadne rzeczowe nagrody, za to uznanie innych fotografów nie ma ceny.

Na zdjęcie marca można głosować drogą internetową od dzisiaj, od 8 kwietnia, do 1 maja. W plebiscycie bierze udział tym razem 26 fotografii.

– Nie ma żadnych ograniczeń, jakiego typu to są zdjęcia – mówi Marcin Szpądrowski, prezes Fundacji Festiwal Sztuki Fotoreportażu. – Pojawiają się zdjęcia zarówno z fotografii ulicznej, zdjęcia krajobrazowe, zdjęcia zrobione w różnych miejscach, bo nie ma ograniczenia miejsca akcji, jest natomiast ograniczenie czasu, bo do poprzedniego miesiąca. […] Jedynym ograniczeniem jest, że zdjęcie ma być zrobione przez fotografa, który ma korzenie częstochowskie.  Może mieszkać choćby w Nowym Jorku i zdjęcie może być choćby w Nowym Jorku zrobione.

W tym roku przygotowane są jeszcze dwa istotne konkursy. – To będą mistrzostwa Częstochowy w fotografowaniu w formule fotomaratonu w tym roku. To będzie w czerwcu, z gwiazdą jako głównym jurorem, ale nazwiska jeszcze nie zdradzamy. W październiku będzie z kolei nowość. Mistrzostwa województwa śląskiego w fotografowaniu w formule fotosprintu, czyli jednego zdjęcia – zapowiada Marcin Szpądrowski.

Start wojewódzkiego konkursu będzie miał miejsce w Katowicach, a meta w Częstochowie. Fotomedaliki to nie tylko konkursy czy warsztaty fotograficzne, ale również m.in. blogi fotografów i wymiana doświadczeń.

KR

Źródło: foto. Dariusz Gawroński – „Kapitan mórz wszelakich”. Zwycięskie zdjęcia w konkursie na zdjęcie miesiąca w lutym br.