Fotosprint – fotografowanie na sportowo

Rusza Fotosprint 2017, czyli Otwarte Mistrzostwa Jury W Fotografowaniu. Tegoroczna edycja różni się od poprzednich. Tym razem fotograficy będą rywalizować poza Częstochową, a przestrzenią do zdobywania unikatowych kadrów ma być malownicza sceneria podczęstochowskiego Olsztyna i Mstowa. Szczegóły zawodów przedstawia Marcin Szpądrowski, prezes Fundacji Festiwal Sztuki Fotoreportażu:

– Jak przystało na Fotosprint formuła będzie jednodniowa. W momencie startu pada temat i uczestnicy mają 6 godzin na zrobienie dwóch lub jednego zdjęcia. Dopuszczamy dwa zdjęcia z uwagi na to, że Fotosprint będzie odbywał się na terenie dwóch gmin – Olsztyna i Mstowa. Po trzech godzinach fotografowania będzie zapewniony transport by przemieścić się do drugiej miejscowości.

W konkursie dopuszcza się fotografowanie telefonami komórkowymi. Efekty Fotosprintu oceniać będą jurorzy, znani i doświadczeni fotograficy:

– Przewodniczącym będzie Jacek Bonecki. To taki człowiek orkiestra. Z jednej strony fotograf i fotoreporter, z drugiej strony dziennikarz, podróżnik i pisarz. Sławi się między innymi tym, że paręnaście razy jechał z Rajdem Paryż – Dakar fotografując rajd, a to nie lada wyzwania. Dla stonowania Jacka będzie Arek Ławrywianiec też z wielkim doświadczeniem fotoreporter.

Fotosprint 2017 startuje 21 października o godz. 10.00 na olsztyńskim rynku. Szczegóły dotyczące zapisów na konkurs znaleźć można na stronie www.fotosprint.org.

SW