III Ogólnopolski konkurs plastyczny MDK-u w Częstochowie

Dzisiaj (29 września) w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie przy ul. Łukasińskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień uczestnikom III Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pn. „Parki Narodowe w Polsce oraz gatunki zwierząt i roślin chronionych” zorganizowanego przez częstochowską placówkę.
Do Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie, nadesłane zostało 426 prac z 81 placówek oraz 2 prace od uczestników indywidualnych. Oceniane zostały one przez komisję w składzie: Maria Cieślak-Gurgul, artysta, plastyk, Irena Młynarczyk, artysta, plastyk oraz Barbara Wręczycka-Mesjasz, nauczyciel plastyki. Jury postanowiło nagrodzić autorów 18 prac. Ponadto w konkursie zostało przyznane 70 wyróżnień. W konkursie brały udział dzieci i młodzież w wieku od 6 do 21 lat. Nadesłane prace wykonane zostały w różnych technikach plastycznych, np: rysunek, wydrapywanka czy kolage. Prace konkursowe charakteryzuje oryginalna kompozycja, harmonijność kolorów, duża liczba szczegółów i trafnych spostrzeżeń, gdyż autorami prac są młodzi ludzie, którzy radośnie i z nadzieją postrzegają otaczający nas świat.
Wystawę pokonkursową można oglądać w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie przy ul. Łukasińskiego 50/68 do końca października br.